Česky English Deutsch Francais   
Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA  OA a HŠ Havlíčkův Brod
Hlavní stránkaFotogaleriePřijímací řízeníNabídka studiaKontakty Suplování Dnešní datum: 20. 09. 2019
Zřizovatel školy
Kraj Vysočina zřizovatel organizace.
Vyhledávání

Hledej


Cesta: Titulní stránka >> Ekologie >> Životní prostředí – odpovědná spotřeba

* Životní prostředí – odpovědná spotřeba
Vydáno dne 14. 03. 2007 (3442 přečtení) ( Informační e-mail Vytisknout článek )

Na havlíčkobrodské Obchodní akademii a Hotelové škole pracuje školní redakční tým, který se v regionu Vysočina stal poměrně známým přístupem k některým důležitým oblastem života, zejména k životnímu prostředí, které se snaží udělat krásnější prostřednictvím svých aktivit.

Redakční realizační tým:

  • Jana Komárková - tisková mluvčí
  • Markéta Tumová - odborná poradkyně
  • Michala Marková - vedoucí kampaně
  • Aneta Bošacká - grafická úprava
  • Kateřina Doležalová - asistentka organizace

Tisková mluvčí redakčního týmu studentka Jana Komárková upřesňuje:
   Vytvořily jsme poutavou prezentaci, která může oslovit každou generaci. Také nás na našem působišti, kde trávíme v tomto období většinu času svého života (školní rok má 10 měsíců, to je 34 týdnů, cca 170 dní a přibližně 1020 hodin), navštívili někteří Broďáci. Přímo v naší škole, konkrétně v nejnovější multimediální učebně, jsme pro občánky i občany našeho města připravily prezentace na téma

„Životní prostředí – odpovědná spotřeba.“

Pozvaly jsme děti z Mateřské školy Prokopa Holého, třídy 3.A a 3.B ze Základní školy V Sadech, které nám tak oplatily naši listopadovou návštěvu. Tehdejší exkurzi v mateřské a základní škole jsme podnikly zcela cíleně, a to jako součást úkolu z jedné soutěže. Návštěva se uskutečnila v zábavném, veselém i sladkém duchu z úplně jednoduchého důvodu. Společně jsme totiž testovali a ochutnávali různé druhy čokolád, které jsou k dostání na našem trhu. Současně jsme děti jednoduchým způsobem informovaly o zásadách správné výživy.

  Při současné akci se tedy děti z mateřské a základní školy dostavily na námi určené místo, kde je čekala mnohá překvapení. Jejich první reakce byla: „Jé – video – to znám“.

Další reakce nebyly už z hlediska životního prostředí tak pozitivní:

„Pěšky chodit nebudu, mě vozí mamka autem........autobusem jsem ještě nejel!“ – a pak je máme nenásilně vychovávat a přesvědčovat o důležitosti zdravého životního prostředí.

Následující odpovědi byly podobného typu:

„My všechno strkáme do jednoho koše, my nic..... .......“ - zkrátka a dobře nerecyklujeme.

  Školáčci byli tak mrňaví, že jim chybělo padesát cm, aby jejich nožičky dosáhly ze židle na zem.

Školáčky bylo tolik slyšet, že „překecali“ i náš tvůrčí tým.

  Do prezentační akce jsme ale zapojily nejen je, ale v podstatě všechny věkové kategorie obyvatel našeho města - od tří do devadesáti sedmi let. Dožitých devadesát sedm let bylo právě nejstaršímu obyvateli havlíčkobrodského Domova důchodců.

  Doporučovat babičkám a dědečkům: „Choďte pěšky, z aut je mnoho zplodin, ztlumte topení v místnostech, šetřete elektrickou energií, recyklujte veškeré odpadky," možná nebylo v jejich věku taktické, ale starouškové přitakali, souhlasili, ale zároveň i nadávali, že se všude plýtvá.

  Právě zde měla naše prezentační návštěva největší úspěch. V této souvislosti nás napadla myšlenka založení Univerzity pozdního věku.

  Veškeré naše činění a snažení sledovala havlíčkobrodská kabelová televize HBin (B. Kobzinové 2020). S redaktorkou Monikou Fiedlerovou jsme také natáčely rozhovory pro tuto televizi a následně jsme s hrdostí sledovaly jednotlivé reportáže pětkrát v týdnu ve vysílacích časech kabelové televize.

Reportáž vysílaná v únorovém vydání "Havlíčkobrodských minut" (4MB).

Prostřednictvím Moniky Fiedlerové proběhlo vysílání i na krajské úrovni / v Českém rozhlase region / Jihlava /, prezentovaly jsme se i na webových stránkách - zpravodajství vysočina (www.vysocina-news.cz) a v Deníku Vysočina.

Zapojily jsme děti, žáky, studenty – spolužáky, seniory a zapojíme i Vás.

Najdete nás na adrese: OA a HŠ Havlíčkův Brod, Bratříků 851, Havlíčkův Brod

Autor zprávy: Jana Komárková, tel: 775 909 652


100 LET
Obchodní akademie slaví 100 let
A L M A N A C H
(objednávka)

NOVINKY
23.06.2011: VELKÝ ÚSPĚCH U STÁTNÍCH MATURIT
Škola dosáhla vynikajícího výsledku ve společné části maturitní zkoušky. Umístila se na druhém místě mezi všemi středními odbornými školami v kraji Vysočina! Je to velký úspěch našich maturantů a jejich učitelů a svědčí o vysoké kvalitě poskytovaného vzdělávání na naší škole. Jiří Forman
ODKAZY


eLearning server:Google vyhledávač

Okresní rada AŠSK Havlíčkův Brod

Zpravodajství z Vysočiny

Informační systém o uplatnění absolventů škol

seznam.cz

Jízdní řády

Obchodní rejstřík

Registr ekonomických subjektů


Kontakt: Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod, Bratříků 851, 580 02 Havlíčkův Brod, tel.: 569421182, 569423620, fax: 569428813, : 60126817


© oahshb.cz - VB 2004-2011 | Tento web jede na phpRS | Apache 2.2.17 | PHP 5.3.6 | MySQL 5.1.56 |