Česky English Deutsch Francais   
Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA OA a HŠ Havlíčkův Brod
Hlavní stránkaFotogaleriePřijímací řízeníNabídka studiaKontakty Suplování Dnešní datum: 10. 12. 2019
Zřizovatel školy
Kraj Vysočina zřizovatel organizace.
Vyhledávání

Hledej


Cesta: Titulní stránka >> Exkurze - zájezdy >> Za odměnu na exkurzi

* Za odměnu na exkurzi
Vydáno dne 19. 10. 2011 (1321 přečtení) ( Informační e-mail Vytisknout článek )Stalo se už tradicí, že studenti naší školy se účastní mezinárodní soutěže „Spotřeba pro život“, kterou ve školním roce 2010/2011 vyhlásilo Prezidium Asociace akreditovaných a autorizovaných organizací, Praha 9 ve spolupráci s Občanským sdružením spotřebitelů TEST, vydavatelem spotřebitelského časopisu dTest. 

 Pod záštitou

paní europoslankyně MUDr. Olgy Sehnalové, MBA
a
Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví
vyhlásily již zmíněné organizace v rámci mezinárodní soutěže „Spotřeba pro život“
3. ročník soutěže v tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu pro mládež, zaměřeného na testování výrobků a služeb.     
        
Motto soutěže:
„Kdo chce nakupovat bezpečné a kvalitní výrobky či služby, měl by si je umět najít - aneb, spoléhat se jen na informace prodávajícího může být ošidné, proto je třeba umět si některé informace ověřit.“
Nosné téma tohoto ročníku soutěže: „Technické, ekonomické a ekologické zhodnocení investic do domácnosti“
 
Této soutěže se zúčastnili také studenti Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod ze tříd A2.A, A2.B se svými soutěžními pracemi zaměřenými na téma
 
„TESTOVÁNÍ VÝROBKŮ A SLUŽEB“.
 
Byly vytvořeny tříčlenné kolektivy – redakční rady, které testovaly podle předem stanovených pravidel výrobky či služby a doplnily konkrétní příběh týkající se zvolených výrobků či služeb. Studenti museli zvolit kritéria a metody testování, zdůvodnit je a v závěrečném hodnocení z pohledu zpracovatelů uvést výsledky, rozebrat je a konkretizovat získané zkušenosti. Podmínkou pro účast v soutěži bylo dodržení termínu vstupu do soutěže a dodání soutěžních časopisův v tištěné a elektronické verzi.
 
Z naší školy postupně odcházelo 12 prací se zajímavými výsledky testování z různých oblastí. Zde jsou názvy jednotlivých prací:
 • Auto – moto
 • Televizní stanice
 • Ochucené minerální vody
 • Spotřebitel – fotoaparáty
 • Doprava
 • Trochu moc čokolády je vždy tak akorát
 • Není voda jako voda
 • Školní batohy
 • Parfémy
 • Bruslit v pohodlí, kvalitně a být in!
 • Plaváček
 • Český trh s biopotravinami
 
Odborná porota práce posoudila a výsledky, které vedení školy začátkem června obdrželo, byly pro nás všechny velice milým překvapením.  Práce našich studentek – „Není voda jako voda“ a „Televizní stanice“ - získaly 2. a 3. místo.
 
O ocenění rozhodl značný podíl vlastní práce na přípravě výzkumu, jeho provedení i vyhodnocení, počet respondentů a další využití výzkumu. Studenti převzali diplomy a drobné věcné ceny a škola jako poděkování za účast obdržela celoroční předplatné spotřebitelského časopisu dTEST, který využíváme jako praktickou pomůcku při výuce odborných předmětů.
 
Osobní odměnou od koordinátora soutěže pana Zdeňka Krula bylo pozvání všech soutěžících do Textilního zkušebního ústavu v Brně (TZÚ). Do Brna jsme jeli společně s našimi učiteli, konzultanty našich prací. Průvodce Ing. Petr Nasadil pro nás  připravil poutavou exkurzi ve všech prostorách TZÚ a seznámil nás s významem technické normalizace, certifikace a principem udělování certifikačních značek.                                                                                           
  

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci exkurze, která byla velice podnětná a zajímavá, zpestřená konkrétními příklady z praxe.
 
Celkové výsledky soutěže jsou zveřejněny na webových stránkách Asociace akreditovaných a autorizovaných organizací 
(www.aaao.cz)  i Občanského sdružení spotřebitelů TEST (www.dtest.cz). Práce vítězných týmů jsou k dispozici k nahlédnutí ve ŠSIC v budově školy.
 
 
 
Autoři oceněných prací:

Veronika Ostrejšová, Helena Lénertová, Petra Brandová
studentky OA a HŠ Havlíčkův Brod100 LET
Obchodní akademie slaví 100 let
A L M A N A C H
(objednávka)

NOVINKY
23.06.2011: VELKÝ ÚSPĚCH U STÁTNÍCH MATURIT
Škola dosáhla vynikajícího výsledku ve společné části maturitní zkoušky. Umístila se na druhém místě mezi všemi středními odbornými školami v kraji Vysočina! Je to velký úspěch našich maturantů a jejich učitelů a svědčí o vysoké kvalitě poskytovaného vzdělávání na naší škole. Jiří Forman
ODKAZY


eLearning server:Google vyhledávač

Okresní rada AŠSK Havlíčkův Brod

Zpravodajství z Vysočiny

Informační systém o uplatnění absolventů škol

seznam.cz

Jízdní řády

Obchodní rejstřík

Registr ekonomických subjektů


Kontakt: Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod, Bratříků 851, 580 02 Havlíčkův Brod, tel.: 569421182, 569423620, fax: 569428813, : 60126817


© oahshb.cz - VB 2004-2011 | Tento web jede na phpRS | Apache 2.2.17 | PHP 5.3.6 | MySQL 5.1.56 |