10. ročník soutěže "S Vysočinou do Evropy"

Zobrazeno: 1281

Kraj Vysočina vyhlásil pro studenty středních škol již 10. ročník vědomostní soutěže S Vysočinou do Evropy. Je zaměřena na geografii, historii, umění, sport či významné osobnosti a události spjaté s Krajem Vysočina. Soutěžící využijí znalost práce s výpočetní technikou a anglického jazyka a dovednost vyhledávat, zpracovávat, třídit a dále prezentovat informace.

Soutěž je rozdělena na průběžnou část a finále. Průběžná část probíhá na webových stránkách soutěže http://www.ourregion.cz a zahrnuje 5  kol v termínu od  15. října 2018 do 7. ledna 2019. V každém kole budou soutěžící formou testu vybírat správnou odpověď z nabízených čtyř možných variant na 7 otázek o Kraji Vysočina. Dvě otázky každého kola budou v angličtině, jedna ze soutěžních otázek může být bonusová. Bodově ohodnocena bude rovněž doba, kterou soutěžící potřebují k odeslání odpovědí.

Třicítka nejúspěšnějších řešitelů postoupí do dvoukolového finále, které se uskuteční 13. března 2019 v prostorách Krajského úřadu Kraje Vysočina. V prvním finálovém kole budou finalisté odpovídat na 20 testových otázek o našem kraji. Ve druhém kole vystoupí 10 nejlepších finalistů se svými elektronickými prezentacemi na téma "Vysočina zvědavýma očima". Nejen testové otázky, ale i vystoupení finalistů budou v anglickém jazyce. Pro všechny finalisty jsou připraveny hodnotné věcné ceny včetně tří dvoutýdenních kurzů angličtiny ve Velké Británii, kam vítězové 10. ročníku odletí v průběhu letních prázdnin.

Zájemci o výše uvedenou souěž se musí sami přihlásit v termínu 17. září 2018 - 15. října 2018 prostřednictvím webových stránek soutěže http://www.ourregion.cz/. Soutěžící uvede do formuláře, který je v anglickém jazyce, jméno, příjmení, e-mailovou adresu, označení třídy a název střední školy. Vygenerované přihlašovací jméno a heslo pro průběžnou část souěže obdrží poté soutěžící od kontaktní osoby, kterou je na naší škole Mgr. Karel Sedlák. Podrobnější informace naleznete na stránkách soutěže.

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Maturita

       
 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev