7. ročník soutěže "S Vysočinou do Evropy"

Zobrazeno: 3260

Kraj Vysočina vyhlásil pro studenty středních škol 7. ročník vědomostní soutěže S Vysočinou do Evropy zaměřené na geografii, historii, umění či významné osobnosti  a události spjaté s Krajem Vysočina. V soutěži uplatní žáci mimo jiné i schopnost komunikace nebo práce s internetem a znalost anglického jazyka.

Soutěž je rozdělena na průběžnou část a finále. Průběžná část probíhá na webových stránkách www.ourregion.cz a zahrnuje 5 soutěžních kol v termínu od 12. října 2015 do 4. ledna 2016. V každém kole budou soutěžící formou testu vybírat správnou odpověď z nabízených čtyř možných variant na 7 otázek o Kraji Vysočina. Dvě otázky každého kola budou v angličtině, jedna ze soutěžních otázek může být bonusová. Bodové ohodnocení je rovněž ovlivněno dobou, během které soutěžící odešlou odpovědi na zadané otázky.

Třicítka nejúspěšnějších řešitelů postoupí do dvoukolového finále, které se uskuteční 23. března 2016 v kongresovém sále Krajského úřadu Kraje Vysočina. V prvním kole absolvují finalisté všeobecný test o našem kraji v anglickém jazyce. Ve druhém kole představí 10 postupujících finalistů svoji elektronickou prezentaci v anglickém jazyce na téma "Kraj Vysočina známý i neznámý" Pro všechny finalisty jsou připraveny hodnotné věcné dárky včetně tří dvoutýdenních kurzů angličtiny ve Velké Británii, kam vítězové 7. ročníku odletí v průběhu letních prázdnin.

Koordinátorem a kontaktní osobou této soutěže na naší škole je Mgr. Karel Sedlák, na kterého se obracejte s případnými dotazy. Podrobnější informace naleznete na stránkách soutěže: http://www.ourregion.cz/

 

 

 

 

 

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev