Ahóóój!

Zobrazeno: 1650

Mezi nejzdařilejší akce školy patří podle ohlasu studentů vodácký kurz. Není fyzicky moc náročný a jeho účastníci se mohou těšit na mnoho zážitků.

Naše dobrodružství (tedy dobrodružství tříd E2.A a H2.S – mimochodem, jediný mužský element mezi námi byl pan učitel Fiala) odstartovalo v pondělí 10. 9. Po šesti hodinách jízdy vlakem jsme konečně dorazili do Vyššího Brodu, kde naše cesta započala.

Po ubytování nás naši učitelé vzali na procházku na Čertovu stěnu. Výšlap byl sice náročný, ale stál za to! Tak krásný výhled je vždy třeba alespoň jednou vyfotit!!! Po návratu jsme si rozdělili posádky a zahájili první zkušební jízdu na raftech, ovšem nesměla chybět ani soutěž.

V úterý ráno jsme se nasnídali, sbalili a vydali na naši cestu. Náš cíl byl Český Krumlov. Hned po pár metrech nás čekal náš první jez. Po jeho překonání jsme byly hned celé promočené a zabralo docela hodně času, než jsme uschly. A tento proces – namočení - uschnutí - se neustále opakoval, ať už kvůli jezu nebo zaseknutí se o kameny. Hezkou částí plavby byly i zastávky, najedli jsme se, nabrali síly a s plnou chutí pokračovali v jízdě.

Středa byla spíše odpočinkový den. V dopoledních hodinách jsme vyrazili do centra Krumlova – obdivovat jeho krásu. Prošli jsme si náměstí, koukli se na medvěda před krumlovským zámkem a kdo chtěl, mohl vyšlapat na vyhlídkovou věž. Odpoledne následovalo dobrovolné sjíždění jezů, kterého jsem se s radostí zúčastnila. Spát jsme šly brzy, byly jsme už unavené a potřebovaly jsme nabrat hodně síly na následující den.

Z Českého Krumlova cesta směřovala do Českých Budějovic, kde byl konec našeho dobrodružství. Počasí zájezdu přálo, celý týden svítilo slunce jako o závod a zatáhlo se vždy až na noc. Výcvik všichni absolvovali úspěšně a spokojeně, nikomu se nepodařilo se zranit. Za to vděčíme hlavně našim profesorům, kteří nás bedlivě hlídali a starali se o nás. Proto děkujeme Mgr. Marii Drápelové, Josefu Fialovi, Mgr. Květě Klímové a Ing. Lence Janovské.

Všichni jsme si domů odvezli hromadu skvělých zážitků, vzpomínek a zkušeností. Doufáme, že se na vodu ještě někdy dostaneme a zažijeme znovu tolik zábavy.

Kristýna Krejčí, E2.A

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Maturita