Brněnský vánoční pohár 2015

Zobrazeno: 3546

V pondělí 14. 12. 2015 se konal v hotelu International Brno již XV. ročník soutěže "Brněnský vánoční pohár". Naši školu na této prestižní mezinárodní soutěži v nápojové gastronomii reprezentovali žáci Daniel Petrek ze třídy H4., Lukáš Burjetka a Jakub Flégr ze třídy N2., Kateřina Musilová, Bára Kynclová a Hana Uhlířová ze třídy H2.

Soutěž organizovala Střední škola potravinářská, obchodu a služeb Brno, tajemníkem soutěže byl pan Mgr. Radek Bučina, předseda Asociace číšníků ČR. Hlavními komisaři byli špičkoví odborníci z nápojové gastronomie. Celkově bylo do této soutěže přihlášeno 82 soutěžících ve specializacích: "Sommelier" a "Barman".

V kategorii Sommelier junior do 21 let obsadili v konečném pořadí Bára Kynclová 12. místo, Kateřina Musilová 14., Lukáš Burjetka 18., Daniel Petrek 20. a Hana Uhlířová 26. místo. Za odvahu reprezentovat školu v této prestižní mezinárodní soutěži, které se účastnili členové úspěšných vinařských rodin a škol, patří našim studentům poděkování. Museli odpovídat na řadu otázek při servisu vína, které si nemohli sami zvolit, ale vylosovali si je ze širokého portfólia stanoveného sponzory soutěže. Stačila malá nepřesnost nebo zaváhání a komise neúprosně strhávala body. Těžký pro ně byl i písemný test, který obsahoval otázky z rozsáhlého okruhu nápojové gastronomie.


 

V kategorii Barman junior do 21 let naši školu výborně reprezentoval Jakub Flégr - ve velké konkurenci 55 barmanů se umístil na výborném čtvrtém místě a kromě poháru a diplomu získal další nádherné ceny.

Vlastní soutěž byla pro naše žáky výbornou příležitostí konfrontace jejich odborných dovedností a znalostí se žáky z jiných škol a špičkovými odborníky z ČR a zahraničí. Setkání s profesionály je určitě posune v jejich začínající kariéře. Za úspěšnou reprezentaci jim patří poděkování.

 

Text a foto: Mgr. Věra Sobotová,učitelka odborných předmětů

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev