Den s Krajem Vysočina

Zobrazeno: 3294

V pátek 3. června 2016 se uskutečnil v prostorách Horáckého zimního stadionu v Jihlavě "Den s Krajem Vysočina". Pod mottem „Řemeslo má zlaté dno“ mohli návštěvníci zhlédnout ukázky různých řemesel v podání žáků středních odborných škol a učilišť Kraje Vysočina.

Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod prezentovala obory vzdělání Cukrář a Kuchař – číšník. Nejvíce zájemců z řad dětí i dospělých přilákala čokofontána, u které si zejména děti s chutí vyzkoušely přípravu jahod v čokoládě. S ukázkou přípravy sushi zaujal řadu návštěvníků Jaroslav Kaiser, absolvent oboru vzdělání Kuchař – číšník a nástavbového studia Gastronomie. Žáci 2. ročníku oboru vzdělání Kuchař – číšník nabízeli zmrzlinu připravenou s využitím suchého ledu a seznamovali zájemce s taji molekulární mixologie. Martina Koumarová, žákyně oboru vzdělání Hotelnictví, je úspěšnou reprezentantkou školy v carvingu, a její vyřezávaná jablíčka byla rovněž v centru zájmu návštěvníků našeho stánku. Výrobky cukrářů šly rovněž na odbyt, ať už se jednalo o čajové pečivo, marokánky, třené banánky nebo kokosové suky.


 

Velkou atrakcí Dne s Krajem Vysočina bylo vystoupení Ondřeje Slaniny, mistra kuchaře, který je známý zejména z pořadu České televize Kluci v akci. A protože pan Slanina je pro řadu adeptů kuchařského řemesla vzorem, požádali jsme ho o společnou fotografii.

Za přípravu akce a vzornou reprezentaci školy děkuji paní učitelce Mgr. Sobotové, vedoucí učitelce ODV Nadě Žáčkové a žákům naší školy Martině Koumarové, Kateřině Sochorové, Věře Pleslové, Jaroslavu Špálovi, Danielu Novotnému, Martinu Dáňovi a Jaroslavu Kaiserovi.

Ing. Marie Mrázová
zástupkyně ředitele pro obory vzdělání s výučním listem a praktické vyučování
 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev