Ekonomická olympiáda - postup
do celostátního kola!!!

Zobrazeno: 847

 Ve středu 6. února 2019 se tři studenti naší školy – Vladěna MAŠKOVÁ, Petr KARLÍK a Michal VENC zúčastnili krajského kola Ekonomické olympiády v Jihlavě. Tito tři žáci vyhráli školní kolo Ekonomické olympiády na konci prosince 2018.

Testování v krajském kole proběhlo písemnou formou. Náročný test ekonomických a finančních znalostí se skládal z otevřených i uzavřených otázek z mikroekonomie, makroekonomie, metodologie ekonomie, mezinárodní ekonomie, hospodářské politiky a finanční gramotnosti. Na tento obtížný test měl přitom každý jen 45 minut. Od každého vyžadoval naprosté soustředění a samostatné ekonomické uvažování.

Postup do celostátního kola, kam postupuje 50 nejlepších studentů krajských kol, je NÁŠ! Zásluhu na tomto vynikajícím úspěchu má žákyně 4. ročníku oboru EKONOMICKÉ LYCEUM

VLADĚNA MAŠKOVÁ,

která se stala vítězkou krajského kola. Spolu s ní se do celostátního kola nominoval z Kraje Vysočina ještě Adam Skalník z VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou.

 

Vladěna se 23. května 2019 zúčastní celostátního kola Ekonomické olympiády v České národní bance, kde bude reprezentovat nejen naši školu, ale i Kraj Vysočina. Podrobnější informace na https://ekonomickaolympiada.cz/

Ekonomická olympiáda (EO) je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB).

Vladěně moc gratulujeme, děkujeme za výbornou reprezentaci ekonomických oborů naší školy a přejeme mnoho úspěchů v kole celostátním.


Učitelé odborných ekonomických předmětů

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Maturita

       
 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev