EKONOMICKÝ TÝM 2018

Zobrazeno: 1521

Ve středu 13. června 2018 se na Gymnáziu a Obchodní akademii v Pelhřimově uskutečnila krajská soutěž Ekonomický tým 2018. Do Pelhřimova se za deštivého počasí sjelo 10 natěšených týmů ze středních škol Kraje Vysočina, které mají ekonomické zaměření. Všichni plni očekávání, jak moc těžké to letos bude. Naši výpravu tvořily 2 týmy:

 • Obor Obchodní akademie:

         - Lucie Běhounková
         - Lucie Jindrová
         - Renata Fikarová
 • Obor Ekonomické lyceum

         - Vladěna Mašková
         - Tereza Doležalová
         - Ondřej Vojtěch

Nejprve nás čekalo zahájení, kde jsme byli podrobně seznámeni s tím, jak bude vše probíhat. Poté nastalo to hlavní - samotná soutěž, která se skládala ze dvou částí: písemného testu a ústní prezentace daného tématu. Týmy byly rozděleny do 2 skupin. Jedna nejdříve psala test a druhá prezentovala.

a) Test tvořilo 75 otázek, ve kterých jsme museli prokázat svoje znalosti z oblasti ekonomiky, účetnictví, práva a informačních a komunikačních technologií. Test obsahoval jak otázky teoretické, tak také praktické ekonomické a účetní výpočty.

b) Téma na prezentaci tentokrát znělo:  ,,Stačí školní zkušenosti na trhu práce?“ Na přípravu a zpracování jsme měli vyměřenu půlhodinu. Prezentace tématu pro nás byla velmi obtížná, protože jsme museli zaujmout odbornou porotu nejen svými znalostmi, ale také pojetím dané problematiky. Na prezentaci jsme měli 10 minut.

Po skončení obou částí jsme měli zaslouženou přestávku na oběd a potom jsme se společně se všemi soutěžícími sešli v sále, kde se konalo vyhlášení. Nejprve byly vyhlášeny první tři týmy a až poté zaznělo, kdo se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Po chvíli napětí bylo jasné, že náš tým ekonomického lycea se umístil na krásném třetím místě. Vítězem se stalo družstvo z Jihlavy.

 

Druhé naše soutěžní družstvo se umístilo na konečném šestém místě. Bodové rozdíly mezi jednotlivými týmy byly ale minimální. Lyceu se povedl lépe test a obchodní akademii zase prezentace.

 

Doufáme, že využijeme nabyté zkušenosti a znalosti příští rok u maturitní zkoušky nebo v dalším životě.

Ekonomické týmy třídy A3. a E3.

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Maturita

       
 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev