Ekonomický tým JUNIOR 2016

Zobrazeno: 3325

Ve čtvrtek 9. června 2016 se na Gymnáziu a Obchodní akademii v Pelhřimově uskutečnila soutěž "Ekonomický tým JUNIOR 2016". Do Pelhřimova přijely 2 tříčlenné týmy z Jihlavy, dva týmy z Třebíče a jeden z Chotěboře. Domácí Pelhřimov reprezentovaly 3 týmy. Naši výpravu tvořila 2 družstva:

1. Obor Obchodní akademie:

  • Tomáš Lorenc
  • Lucie Škarydová
  • Miloslava Žáčková

 

2. Obor Ekonomické lyceum

  • Vojtěch Jelínek
  • Kamila Žáková
  • Martina Lecjaksová

Nejprve nás čekalo zahájení, kde jsme byli podrobně seznámeni s tím, jak bude vše probíhat. Poté nastalo to hlavní - samotná soutěž, která se skládala ze dvou částí – písemného testu a ústní prezentace daného tématu.

Test tvořilo 75 otázek, ve kterých jsme museli prokázat svoje znalosti z oblasti ekonomiky, účetnictví, práva a informačních a komunikačních technologií. Test obsahoval jak otázky teoretické, tak také praktické ekonomické a účetní výpočty.

Po testu jsme měli přestávku a potom následovala prezentace daného tématu, jež znělo:

,,Jsme finančně gramotná společnost?“

Na přípravu a zpracování jsme měli vyměřenu půlhodinu. Prezentace tématu pro nás byla velmi obtížná, protože jsme museli zaujmout odbornou porotu nejen svými znalostmi, ale také pojetím dané problematiky.

Po skončení vlastní prezentace jsme měli zaslouženou přestávku na oběd a potom jsme se společně se všemi soutěžícími sešli v sále, kde se konalo vyhlášení. My i naši spolužáci z lycea jsme své šance na celkový triumf neviděli příliš dobře. Nejprve byly vyhlášeny první tři týmy a až poté zaznělo, kdo se umístil na prvním, druhém a třetím místě. Po chvíli napětí bylo jasné, že vítězem bude jeden z týmů naší školy. Bratrovražedný souboj nakonec vyzněl lépe pro náš tým. Nutno dodat, že bodový rozdíl mezi vítězným týmem Obchodní akademie a druhým týmem Ekonomického lycea byl minimální.

 

Na 3. místě skončil tým z Třebíče. Lepšího umístění naše výprava, k velké radosti pana ředitele i našich vyučujících, dosáhnout nemohla. Odnesli jsme si krásné ceny za první a druhé místo. Vítězný tým čeká pokračování v podobě celostátního kola soutěže ve slezské Opavě.

Ekonomický tým třídy A3.
 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita