Epigramy Karla Havlíčka Borovského

Zobrazeno: 2792

17. října 2015 přinesla Mgr. Zrnová do naší třídy na hodinu základů společenských věd nabídku soutěže "Epigramy K. H. Borovského" pořádanou Okrašlovacím spolkem BUDOUCNOST. Stručně nám vysvětlila, o co se jedná a rozdala prospekt s mapkou všech epigramů. Zprvu nás to moc nezaujalo, ale nakonec jsme se rozhodly to vyzkoušet kvůli jednoduchosti soutěže, která spočívala ve vyfocení se u některého z epigramů a poslání fotky na uvedený e-mail.

 

Ve středu 23. 10. 2015 jsme se vydaly po stopách epigramů. Začaly jsme na Havlíčkově náměstí, pokračovaly Horní ulicí až k Městskému úřadu. Celkem jsme udělaly 17 fotografií u 17 citátů. Spojily jsme to s příjemnou procházkou po městě a opravdu si to užily.

Očekávaly jsme velkou konkurenci. Říkaly jsme si, že pošleme pár fotek, abychom se zúčastnily, ale nevěřily jsme, že máme šanci na výhru. Se svými fotografiemi jsme však přes naše skeptické očekávání zvítězily v kategorii od 15 do 18 let. A navíc Lucka Adamcová zabodovala i v kategorii jednotlivců: odnesla si rovněž 1. místo.

 

Soutěž pro nás byla příjemným zpestřením a příště se rády zúčastníme znovu.
 

Členky týmu: Lucie Adamcová, Ester Palánová, Věra Horská, třída E2.
 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev