Exkurze do Polné

Zobrazeno: 1246

Ve dnech 19. – 20. června se třída C2.K zúčastnila exkurze „Po stopách Anežky Hrůzové“. Cílem cesty bylo poznat historii města Polná a zároveň spolu prožít čas i mimo školu.

První den nás po příjezdu a ubytování na DDM Polná čekal polenský hrad, kde jsme navštívili lapidárium v hradním sklepení, lékárnu U Černého orla, kupecký krám či expozici starých řemesel. Následovala procházka spojená s poznáváním nejznámějších staveb tohoto malebného městečka ukončená promítáním pohádky Anděl Páně 2 v místním kině.

V úterý jsme po vydatné snídani absolvovali naučnou stezku k symbolickému hrobu Anežky Hrůzové v lese Březina. O dvě hodiny později jsme se poté v Rabínském domě a synagoze dozvěděli okolnosti jejího úmrtí, historii Židů v Polné a také zajímavosti z jejich životů, rituálů a svátků.

Tímto velmi děkujeme manželům Zápotočným, kteří nám díky finančnímu daru umožnili opět zažít nezapomenutelné chvíle. Velké poděkování patří také paní učitelce Doležalové, paní asistence Prchalové a panu asistentu Vágnerovi, že s námi strávili tyto dva krásné dny.

Žáci třídy C2.K

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita