Exkurze tříd E1. a E2.
- Temelín a Hluboká nad Vltavou

Zobrazeno: 3520

Dne 2. června jsme se za doprovodu paní učitelky Holubové a Bělouškové zúčastnili krásného výletu na státní zámek Hluboká nad Vltavou a do jaderné elektrárny Temelín. Už v sedm hodin ráno jsme všichni natěšeně naskákali do autobusu a vydali se na cestu.


 

Po příjezdu do Hluboké nad Vltavou nás velice překvapilo krásné počasí, které naše ráno zpříjemnilo. Sborově jsme se shodli na tom, že nás na kopec k zámku doveze turistický vláček. Po vyjetí nahoru jsme zjistili, že máme ještě dostatek času a tak jsme si před prohlídkou stihli prohlédnout i zámeckou zahradu. Poté jsme se odebrali k samotné prohlídce. Náš průvodce nám pověděl spoustu zajímavých informací z historie zámku. Po prohlídce jsme všichni odcházeli naplnění novými vědomostmi. Sešli jsme z kopce zpět k parkovišti a občerstvili se u stánku.

Poté jsme se vydali k druhé části naší exkurze – jaderné elektrárně Temelín.

Na zámečku, tedy v informačním centru JE Temelín, se nás ujala milá průvodkyně, která nás zcela zasvětila do dění v elektrárně. V malém kinosále jsme shlédli několik filmů o elektrárně a jeden dokonce ve 3D projekci. Poté jsme si prošli výstavu, ale nejvíc nás zaujaly kvízy, které jsme vyluštili na jedničku.

Unaveni, ale plni zážitků, jsme naskákali do autobusu a vyjeli zpět k domovu. Vraceli jsme se s pocitem krásně stráveného dne.

Věra Novotná, třída E1.
 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev