Exkurze v Brně

Zobrazeno: 3281

Ve středu 17. 12. 2014 se třída H3. spolu s devíti žáky z A3. zúčastnila exkurze v Textilním zkušebním ústavu, s.p. v Brně, která byla odměnou za naši účast v mezinárodní soutěži „Spotřeba pro život“. Nosným tématem tohoto ročníku bylo „Nakupování na internetu se zaměřením na dopady nového občanského zákoníku“.

Tříčlenné týmy vytvářely vzorová čísla spotřebitelského časopisu pro mládež, zaměřeného na testování výrobků a služeb („Nákup obuvi přes internet“, „Internetový marketing cestovních kanceláří“, „Biopotraviny“, „Mezinárodní nákupy přes internet“ apod.) Za odměnu nám koordinátor soutěže pan Zdeněk Krul zajistil exkurzi v laboratořích Technického zkušebního ústavu a každý účastník obdržel příspěvek na dopravu ve výši 100,- Kč.

Prostorami Textilního zkušebního ústavu nás prováděl Ing. Petr Nasadil. Prošli jsme laboratoře pro zjišťování kvality textilu, zkušební místnost hořlavosti, zkušebny tepelných a izolačních vlastností spacích pytlů, viděli jsme zkoušku odolnosti textilií při praní, světelné odolnosti atd. Ing. Nasadil nás upozornil na úskalí reklamací textilních výrobků. Velmi nás zaujalo využití figuríny Karla při zjišťování tepelně-izolačních vlastností tkanin nebo fungování magnetické měchačky.

Exkurze byla pro nás velmi zajímavá, a proto chceme panu Krulovi poděkovat za její zprostředkování.

Po exkurzi jsme nasáli pravou vánoční atmosféru na vánočních trzích a v obchodní galerii Vaňkovka. Celá exkurze se nám všem velmi líbila a děkujeme paní učitelce H. Merclové a  I. Sobotkové za její zprostředkování.

Tereza Augustinová - třída H3.
 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev