Exkurze v pražských hotelech

Zobrazeno: 1464

Ve čtvrtek 31. května se třída H3. vydala na exkurzi do pětihvězdičkových hotelů Hilton v Praze. Navštívili jsme celkem dva, a to Hilton Prague Old Town a Hilton Prague.
Nejprve jsme měli možnost nahlédnout do hotelu Hilton Prague Old Town, což je hotel s více jak 300 pokoji.

Zde nás měla na starosti milá personální asistentka, která nás pomocí komentované prezentace seznámila jak s historií vzniku, tak se samotným provozem hotelu. Co určitě stojí za zmínku je to, že nás přišel přivítat sám ředitel hotelu, byl velice vstřícný, zdůrazňoval, jak je tento obor v dnešní době důležitý a že v sobě musí mít člověk určité zapálení pro tuto práci. Když skončila úvodní prezentace, vydali jsme se na samotnou prohlídku. Začali jsme návštěvou jedné ze zasedacích místností, které dominovala okna s barevnou výplní.

 

Poté jsme se podívali do pokojů různých kategorií, které se od sebe nelišily pouze vzhledem a příslušenstvím, ale především cenou - nejluxusnější pokoj zde stojí 24 000,- Kč za noc. Celý hotel je laděný do hřejivé světle hnědé barvy. Všichni jsme byli ohromeni luxusním vybavením a příjemnou atmosférou, která na nás z celého hotelu dýchala.

Když jsme dokončili prohlídku, vydali jsme se do druhého hotelu, a to do Hiltonu Prague, což je největší hotel v České republice. Má téměř 800 pokojů, několik restaurací, barů a konferenčních místností, které jsou zde velmi využívané. Ten den měl hotel 100% obsazenost pokojů, a tak jsme se bohužel do žádného nemohli podívat, avšak pan asistent nám to plně vynahradil poutavou přednáškou, ve které senám pokusil nastínit, jak docílit úspěchů v naší kariéře. Základem všeho je chuť do práce a učení se novým věcem. Vyprávěl nám několik příběhů, jak se lidé vypracovali např. z kuchaře na ředitele poboček, z pokojské na vedoucí pokojského úseku a spoustu dalších... Všichni jsme se zaujetím poslouchali a tajně si přáli, aby to jednou byl i náš případ. Kromě motivace do budoucího pracovního procesu nám byl umožněn pohled do různých druhů místností - od hlavní restaurace přes konferenční místnosti až po fitness s bazénem.
Největším zážitkem však pro nás bylo navštívení Cloud sky baru v 9. patře, který se nachází na střeše a nabízí úchvatný výhled na Prahu.

 

Exkurze to byla velice zajímavá a příjemná, jsme moc rádi, že jsme ji mohli absolvovat. Velké poděkování patří paní učitelce Krajhanzlové, která exkurzi pro nás naplánovala a zrealizovala.
Třída H3.

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

       
 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev