Exkurze: Po stopách Jaroslava Haška

Zobrazeno: 3044

Je středa 8. června a naše třída C1.K se na vlakovém nádraží schází s paní učitelkou Lucií Doležalovou a s asistenty Monikou Prchalovou a Petrem Vágnerem. Společně vyrážíme na dvoudenní exkurzi „Po stopách Jaroslava Haška“.

Za chvilku z vlaku vystupujeme a pěšky pokračujeme do rekreačního zařízení Ředkovec, ve kterém jsme ubytováni. Až do oběda máme volno, které vyplňujeme hraním her s míčem, hrou na schovávanou (našli jsme všechny), slovním fotbalem a kartami.
Hned po obědě vyrážíme směr Lipnice nad Sázavou, kde nás paní učitelky seznamují se životem a dílem Jaroslava Haška a prohlížíme si chaloupku, kde tento známý spisovatel během svého života pobýval. Následuje prohlídka jednoho z nejmohutnějších českých šlechtických hradů. Hrad Lipnice byl založen kolem roku 1310 mocným rodem pánů z Lichtenburka a my měli možnost se během necelé hodiny a půl seznámit s celou jeho historií. V podvečer se vracíme na Ředkovec sice unavení, zato plni zážitků. Večer opékáme buřty, u ohně panuje pohodová nálada, nejvytrvalejší si vydrží povídat až do půlnoci.

Ve čtvrtek putujeme po okolí plném lesů, rybníků a zajímavých pohledů do krajiny. Zpříjemněním je zastávka v Nové Vsi u Světlé nad Sázavou, kde se chladíme zmrzlinou. Po návratu mají někteří z nás ještě tolik sil, že hrají různé hry s míčem, jiní odpočívají v chatkách.


Ani se nechce věřit, že už je po obědě a my se pěšky přesouváme na vlak do Pohledě, čímž naše exkurze vlastně končí.

Za nezapomenutelné dva dny děkujeme hlavně manželům Zápotočným, bez jejichž štědrého finančního daru by nebylo možné exkurzi uskutečnit.

Třída C1.K


 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev