Finále soutěže FILUTA

Zobrazeno: 3519

V pátek 13. 6. 2014 jsme se zúčastnili krajského finále středoškolské prezentační soutěže z oblasti finanční gramotnosti FILUTA – Finance Investice popLatky Uvěr hypoTéka bankA. Tuto soutěž pořádala Sberbank CZ, a. s. ve spolupráci s Krajem Vysočina.

Soutěž probíhala ve dvou kolech, ve kterých žáci zpracovávali různé projekty z finanční gramotnosti. V prvním kole bylo volné téma a do druhého jsme posílali práce na téma „Jak se žije na Vysočině?“. Do soutěže se zapojilo 13 středních škol. Do každého kola škola mohla poslat 2 soutěžní práce, z nichž porota vybrala 10 projektů do finále. My jsme postoupili v každém kole s jednou prací, takže na finále cestovali Zdeněk FIKAR ze třídy A3. s projektem „Znáte pravou hodnotu potravin?“ a Adriana LÁNÍKOVÁ s Michaelou ADAMOVOU ze třídy E3. s prezentací „Jak se žije na Vysočině“.

Finálové klání probíhalo v kongresovém sále Kraje Vysočina za účasti Ing. Jany Fialové, členky Rady Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, a Ing. Pavla Vetchého, Branch managera Sberbank, a. s. Každý účastník měl max. 8 minut na prezentaci svého projektu. Na první tři místa jsme sice nedosáhli, ale žáci naší školy se v silné konkurenci neztratili a vyzkoušeli si, jaké to je mluvit před velkou skupinou cizích lidí. Součástí prezentace byly i odpovědi na záludné dotazy poroty.


Chtěla bych touto cestou poděkovat soutěžícím žákům za příkladnou reprezentaci školy a za to, že věnovali svůj volný čas na „něco navíc“. Doufám, že získané zkušenosti jednou zúročí při studiu na vysoké škole nebo v zaměstnání.
 

Ing. Lenka Janovská
koordinátor soutěže FILUTA


 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev