Gastrokroužek pro žáky základních škol

Zobrazeno: 3932

V říjnu letošního roku byla zahájena v Obchodní akademii a Hotelové škole činnost gastrokroužku. Žáci 7., 8. a 9. tříd základních škol, kteří mají zájem o gastronomii, se scházejí v odborných učebnách naší školy a seznamují se se základními pravidly přípravy pokrmů a stolničení. Zájem žáků je poměrně velký – do kroužku se přihlásilo 20 žáků a na každou další schůzku přicházejí noví zájemci.
 


První schůzky byly věnovány studené kuchyni. Žáci připravovali pomazánky, chlebíčky, chuťovky a sýrové speciality. Náplní předvánočních setkání bylo zdobení perníků a flambování ovoce.Členové gastrokroužku byli pozváni na Den otevřených dveří a Den vánoční gastronomie, který se konal v budově Obchodní akademie a Hotelové školy 11. prosince. Všechny prezentace v učebnách i střediscích se setkaly s jejich opravdovým zájmem. Asi největší úspěch sklidilo vystoupení barmanů.

Na míchání drinků bude zaměřena jedna z dalších schůzek členů gastrokroužku. Kromě toho se žáci mohou těšit také na pečení a zdobení čajového pečiva, práci s modelovací hmotou nebo dekorování ovoce a zeleniny.

Ing. Marie Mrázová
zástupkyně ředitele pro obory vzdělání s výučním listem a praktické vyučování
 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev