Jubilejní 25. barmanský kurz

Zobrazeno: 1189

Ve dnech 9. – 13. dubna 2018 se na naší škole konal již 25. ročník „Základního barmanského kurzu“ pod vedením zakladatele 1. české barmanské akademie pana Miloše Trettera. Kurz trval 5 dní a zúčastnili se ho žáci tříd: H1., H2., K1. a K2., sedm účastníků přijelo ze Střední školy obchodní a služeb SČMSD ze Žďáru nad Sázavou.

Za 25 let se na naší škole umění barmanství vyučilo více než 500 zájemců z řad našich žáků a odborníků z praxe. První kurz byl otevřen ve spolupráci s paní učitelkou Alenou Štroblovou v roce 1993. Barmani se od té doby zúčastňují různých vystoupení a soutěží, díky nadšení našich mladých kolegů pokračuje tento trend neustále dopředu v souladu s moderními styly barmanské techniky. Pořádáme kurzy v moderním stylu Molekulární mixologie a Flairového barmanství.

Za svou éru působení zprostředkoval pan Tretter řadě absolventům praxi, místo za barem, nejlepší žáci za odměnu dostali zdarma vyšší barmanský kurz v jeho baru, slevu na základní kurz, knihu míchaných nápojů, což je velmi motivovalo. Zájem mají i o barmanský kroužek, ve kterém se stále zdokonalují a rozvíjejí.

Letos absolvovalo kurz 22 žáků. A ti nejúspěšnější byli oceněni. Nejlepších výsledků v odborných dovednostech a vědomostech dosáhl Tomáš Nobst ze třídy K1. a jako odměnu získal od pana Trettera knihu „Míchané nápoje“ s věnováním. Letos poprvé měli žáci možnost představit sebe i vylosovaný nápoj v anglickém jazyce. Z naší školy předvedl nejlepší jazykové znalosti  Dominik Kruml ze třídy K2.

Poslední den čekaly mladé barmany závěrečné zkoušky, které se skládaly z teoretické a praktické části. Nakonec všichni účastníci kurzu zkoušky úspěšně složili a byl jim předán certifikát 1. české barmanské akademie, který je platný na celém světě.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem účastníkům za zájem o moderní povolání barmana.

Mgr. Věra Sobotová
učitelka gastronomických předmětů

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita