Karlštejnsko

Zobrazeno: 1456

Dne 2. května se skupina 10 žáků ze třídy H3. vydala na dvoudenní výlet na Karlštejnsko. Celý zájezd jsme pořádali v rámci předmětu "Metodika průvodce cestovního ruchu". My – žáci oboru Hotelnictví - jsme si tak mohli vyzkoušet roli průvodce. Spolužáci ze třídy A2H. nám tím pádem posloužili jako účastníci zájezdu. Každý z nás měl připraven výklad, který se vztahoval k danému místu, památce či obci.

První den jsme se sešli ve škole brzy ráno. Po příjezdu autobusu jsme zaujali svá místa a výlet mohl začít. Účastníci dostali formuláře, do kterých zaznamenávali a hodnotili naše výkony. V průběhu cesty někteří z nás odvyprávěli svůj výklad o místech, která jsme právě míjeli a která byla něčím zajímavá.

Jako první jsme navštívili hrad Karlštejn, kde na nás čekal i odborný výklad. Rozdělili jsme se na 3 skupiny a vydali se na prohlídku. Poté jsme měli rozchod na oběd a mezitím jsme počkali i na poslední skupinu.

Druhou zastávkou byla Obec Svatý Jan pod Skalou, kde jsme vyšli na vyhlídku a podívali se do tamějšího kostela.

Jako poslední v tomto dni jsme viděli berounské Medvědárium.

Místem našeho ubytování byl Autokemp Plešivec v Berouně. Ubytovali jsme se v chatkách a po náročném dni ulehli, abychom načerpali energii na další den.

Ráno jsme vstali, nasnídali se a vydali se do obce Zbečna, kde jsme navštívili Hamousův statek.

 Po prohlídce Hamousova statku jsme se vypravili na hrad Křívoklát, kde jsme se podívali pouze na nádvoří.

Následovaly Koněpruské jeskyně, které se všem hodně líbily.

 Konečnou byla obec Tetín, kde jsme si prohlédli okolí a došli na vyhlídku.

Potom jsme nastoupili do autobusu a vydali se směrem Havlíčkův Brod. Výlet jsme si všichni užili a skvěle nám posloužil jako praxe pro možné budoucí zaměstnání.

Anna Trávníčková za třídu H3.

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev