Lyžařský kurz tříd E1. a A1. - 2015

Zobrazeno: 5740

Ve dnech 15. 2. – 20. 2. 2015 se naše třídy E1. a A1. zúčastnily lyžařského výcviku v Čenkovicích v Orlických horách. Našimi průvodci a instruktory se stali Josef Fiala, Miroslav Ježek, Bohuslav Musil a také třídní učitelka třídy E1. Ivana Holubová.

Při odjezdu z Havlíčkova Brodu jsme si mysleli, že budeme lyžovat na trávě, nikde žádné stopy po sněhu, ovšem čím více jsme se blížili k našemu cíli, tím více sněhu přibývalo. Už v samotných Čenkovicích jsme dospěli k názoru, že sněhu je tu víc než dost. Po vystoupení z řízky provoněného autobusu nás čekal neskutečný pohled. Krásná zasněžená krajina a dlouhá uklouzaná cesta do kopce, která již čekala, až ji zdoláme. Mohu jen dodat, že pár modřin vzniklo již za výstupu k chatám díky namrzlé silničce.

 

Poté, co jsme se vydrápali k našim chatám, A1. k chatě Vigoně a E1. k chatě Na vleku, a jako divá zvěř si zabavili pokoje, čekala nás stručná přednáška o tom, jak bude náš následující týden vypadat. Byli jsme obeznámeni s pravidly pro chování a také s údržbou kuchyně, které jsme po celý týden vládli a navzájem si chystali pokrmy. Občas to byla legrační podívaná.

Každý náš den začínal snídaní a po ní jsme šli hned na svah. Počasí bylo jak na míru ušité, takže jsme byli všichni spokojení. Na oběd jsme se vraceli do chaty, po hostině si na chvíli odpočinuli a pak zase hurá na sjezdovky! Večery jsme trávili většinou na pokojích. Celá chata se doslova chvěla našimi neutuchajícími záchvaty smíchu, vyplývajícími z nečekaných vtipných hlášek nebo společných her. Chata utichala až dlouho po večerce a i potom bylo slyšet chrápání.

Takto jsme si užívali každý den kromě středy, kdy jsme změřili své síly s dvoukilometrovou sjezdovkou ve skiareálu Červená voda. Velice jsme si to užili, především však krásný výhled a vyhřívané sedačky.

Celý týden uplynul jako voda a lyžovat se naučili i ti největší amatéři. Někteří však měli menší nehodu a výcvik museli zakončit dříve. Ostatní zase porovnávali své modřiny a boule. Ale i přesto jsme se všichni na konci týdne rozesmutněle loučili s našimi chatami, s myšlenkou zůstat tu ještě další týden, to už ale nebylo možné a my znovu šlapali kopec dolů. Tentokrát to šlo lépe než nahoru.

Tento týdenní kurz jsme si všichni náležitě užili a jsme velice rádi, že jsme se mohli takto sblížit. Už teď se těšíme na další podobné akce, které nás zajisté čekají.
 

Věra Novotná, třída E1.

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Maturita

       
 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev