Lyžařský výcvikový kurz tříd A1. a E1. - 2013

Zobrazeno: 4337

     Ve dnech 2. 2. - 8. 2. 2013 se třídy E1. a A1. zúčastnily lyžařského kurzu v Čenkovicích v Orlických horách. Doprovázeli nás učitelé - instruktoři Josef Fiala, Miroslav Ježek, Bohuslav Musil a samozřejmě také naši třídní učitelé Oldřich Šimon a Jarmila Zrnová.

     Když jsme odjížděli z Havlíčkova Brodu, nikde ani vločka sněhu, ale jak jsme stoupali výš, pohled na sněhový poprašek a později dokonce na celou sněhovou peřinu se nám přece jenom naskytl. Příjezd do Čenkovic znamenal opustit náš vyhřátý autobus a vydat se s celou bagáží k chatě Vigona, kde měl být náš domov pro nadcházející týden. Kopec, který se před námi tyčil a který čekal na to, až ho vyšlápneme, nás rozhodně nelákal. Už v půli cesty jsme litovali, že jsme si vůbec brali nějaké zavazadlo!

     Po ubytování jsme se sešli ve společenské místnosti, kde nám páni učitelé jasně stanovili pravidla následujícího týdenního přežití na horách. Jedno z pravidel obnášelo i starat se o území kuchyně a obsluhovat naše spolužáky. Tento úkol si postupně vyzkoušely všechny pokoje a věřte, že to byla chvílemi velice zajímavá podívaná J.

     Každý den, hned po snídani, jsme se vypravili na svah. Počasí nám přálo, sněhu nad očekávání, takže nebylo na co si stěžovat. Kolem dvanácté hodiny jsme se vždy odebrali do chaty na oběd, chvilku si odpočinuli a pak zase hurá na svah. Večer byl nějaký krátký společný program, který si připravovaly pro ostatní jednotlivé pokoje, a samozřejmě nechyběla volná zábava. Tu se nám sice pokoušelo pokazit vyhlášení večerky, ale my jsme se jen tak snadno nevzdali…
   Takto probíhaly všechny dny kromě středy, kdy jsme si ověřili naše lyžařské schopnosti ve skiareálu Červená Voda. Náležitě jsme si to tam užili, zejména vyhřívané sedačky na lanovce a skvělé dvoukilometrové sjezdovky.

     Postupně jsme zdokonalovali své lyžařské umění a zároveň s tím se blížil konec našeho výcviku. Doba, na kterou se většina z nás příliš netěšila. Přeci jenom nám bylo fajn a ještě nějaký ten den bychom tam zůstali. I přesto, že se objevily sem tam nějaké boule, modřiny a jiné bolístky. Zejména začátečníci na snowboardu si velice dobře vyzkoušeli, kolik vydrží jejich kolena a u některých i hlavy…

     Tento týdenní kurz byl náš první společný zážitek. Poznali jsme blíže své spolužáky a užili si spoustu legrace. Našli jsme si nové přátele a určitě se budeme všichni těšit na další společné akce!

 
Za třídy A1. a E1.:  Romana Urbanová a Bára Kubátová

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev