Návštěva České televize

Zobrazeno: 797

Ve středu 28. listopadu se třídy E2.A a A2.S vypravily na exkurzi do České televize.
Hned u vchodu jsme zahlédli známé tváře – Davida Matáska, Janu Strykovou a samotného generálního ředitele ČT.

V úvodu prohlídky jsme zhlédli krátký film, kterým nás provázely postavičky z pořadu Tamtam Kačka a Venda. Dozvěděli jsme se řadu informací o chodu České televize a skrze televizní obrazovku jsme mohli nakouknout i do těch částí, kam jsme se při následující prohlídce nedostali (zpravodajství, dabing, dokumentární film).


Po skončení informačního filmu jsme se přesunuli k modelu objektu České televize. Tam jsme teprve získali představu, o jak rozsáhlý objekt se jedná. Dozvěděli jsme se, kde se nacházejí jednotlivá studia, že má Česká televize vlastní dílny na výrobu rekvizit a kostýmů, bufet, kterému zaměstnanci říkají „pitevna“, přenosové vozy na natáčení v terénu, vlastní hasičskou jednotku a řadu dalších objektů.

Naše exkurze pak pokračovala návštěvou studia, kde se natáčel dětský pořad Planeta YO. Byli jsme při tom, když vznikala jedna scéna. Krátký dialog nejdříve herci Ivana Korolová a Tomáš Kyselka pod dohledem režiséra nazkoušeli a pak už se rozjely kamery. Teprve po pátém pokusu byli všichni spokojeni.

Viděli jsme rekvizity, kostýmy a natáčecí studia různých pořadů České televize. Ke konci prohlídky jsme se mohli podívat na svět filmovou kamerou nebo se na chvíli stát moderátory zpravodajství.

Naše návštěva ČT končila prohlídkou výstavy, která mapovala předchozí ročníky taneční soutěže StarDance. Mohli jsme si virtuálně vyzkoušet kostýmy, prohlédnout si řadu krásných šatů, vyfotit se s účastníky soutěže, nebo si i zatančit.

A protože jsme stihli i návštěvu nákupního centra, můžeme snad říct, že všichni byli s exkurzí spokojeni.

Mgr. Iva Sobotková
třídní učitelka E2.A

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita