Návštěva europoslankyně MUDr. Sehnalové

Zobrazeno: 5721

V pátek 6. září 2013 navštívila naši školu poslankyně Evropského parlamentu a členka Výboru pro ochranu spotřebitele MUDr. Olga Sehnalová, MBA. Společně se zástupcem České obchodní inspekce a hlavním koordinátorem soutěže "Spotřeba pro život" panem Zdeňkem Krulou přijela osobně předat nejúspěšnějším studentům, kteří se do výše uvedené soutěže zapojili, věcné ceny a diplomy. Slavnostního předání se zúčastnila také radní kraje Vysočina pro oblast školství Ing. Jana Fialová.

Mezinárodní soutěž s názvem „Spotřeba pro život“ v letošním roce vyhlásilo Občanské sdružení spotřebitelů TEST za podpory Asociace akreditovaných a autorizovaných organizací. Hlavním úkolem studentů bylo vymyslet spotřebitelský časopis zaměřený na testování veřejných služeb. A právě europoslankyně Olga Sehnalová nad celou akcí převzala záštitu a věnovala i hlavní cenu do soutěže – zájezd do Evropského parlamentu ve Štrasburku.  Soutěž současně probíhala také na Slovensku a v Polsku.

Propagaci a organizaci soutěže zajišťovala na naší škole Ing. Hana Merclová, které se podařilo vzbudit zájem o tuto akci u poměrně značného počtu studentů. A ti si vedli více než zdatně. Vždyť mezi 29 týmy z celé České republiky se do první desítky dostalo hned 5 redakčních kolektivů z naší školy. Na první místo jsme sice nedosáhli, ale i tak jsou další umístění velkým úspěchem. A jaká konečná umístění to byla a kdo je konkrétně získal?

 • 2. místo: spotřebitelský časopis "České dráhy, a.s."

  Kristýna Rudolfová, Dominika Kubátová a Růžena Mrkosová - třída A4.A
 • 3. místo: spotřebitelský časopis "Kouření cigaret a pití alkoholu v ČR"   

  Lucie Svobodová, Lucie Havlová a Michaela Kozlíková - třída A3.
 • 4. místo: spotřebitelský časopis "Počítačové pirátství - je to zločin?"

  Sylvie Hudečková, Jakub Langpaul, Petr Šíma - třída A3.
 • 6. místo: spotřebitelský časopis "Zábava dříve a dnes"

  Martin Kunst, Dominik Pecka, Lukáš Zemánek - třída H3.
 • 8. místo: spotřebitelský časopis "Léky pomáhají, ale mohou i ublížit"

  Tereza Krahulová, Natálie Doležalová, Hana Sýkorová - třída A3.

Nejúspěšnější redakční kolektiv děvčat ze třídy A4.A obdržel kromě upomínkových předmětů, věcných cen a diplomů i velice hodnotný osobní dárek od paní europoslankyně Sehnalové - pětidenní zájezd do Bruselu. Ten by se měl uskutečnit již začátkem prosince tohoto roku. Po neformální besedě se žáky a prohlídce areálu školy se všichni hosté přesunuli do školní jídelny. Zde pro ně žáci oboru Hotelnictví pod vedením učitelky odborných předmětů Mgr. Miroslavy Melechovské připravili slavnostní stolování a ....... svíčková opravdu chutnala!

 

 

 

 

Další fotografie z tohoto setkání naleznete ve fotogalerii s názvem Europoslankyně MUDr. Sehnalová na adrese www.oahshb.cz/cz/europoslankyne-mudr-sehnalova-1404046239.html


V Havlíčkově Brodě dne 6. 9. 2013

Mgr. Karel Sedlák
zástupce ředitele

 

 

 

 

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev