Novinářem na 45 minut

Zobrazeno: 4161

 

Dne 8. června nás třetí vyučovací hodinu navštívili regionální novináři Monika Fiedlerová a Ondřej Rázl z obecně prospěšné společnosti Centrum Vysočina. Společně s těmito mladými a velmi příjemnými lidmi jsme nahlédli pod pokličku práce novináře. Se zaujetím jsme poslouchali jejich vyprávění z natáčení pro místní televizní stanici HBin a tvorby magazínu Zoom.
Po úvodním slovu přišla na řadu vlastní akce. Rozdělili jsme se na poloviny {s menšími problémy, protože někteří z nás stále ještě nechápou, že poloviny by měly být stejné:-) } a začali jsme tvořit.
První půlka si společně s Monikou zahrála na reportéry v rádiu. Pomocí diktafonu mezi sebou natočili anketu na téma státních maturit

 

Druhá půlka si vyzkoušela, jaké to je, být televizním reportérem. Dostali jsme kameru s mikrofonem a odpovídali na otázku, co se chystáme dělat o prázdninách. Smích se nesl od obou skupin a my zjistili, že práce novináře není jen tak něco jednoduchého. Po dotočení jsme všichni svou práci sestříhali a my měli možnost poslechnout si rádiovou anketu našich spolužáků a vidět sami sebe před objektivem kamery.
Byla to parádní hodina, při které jsme se dozvěděli hodně zajímavých věcí a spoustu z nich jsme si i vyzkoušeli. Jen neradi jsme se po takto příjemně strávené hodině přesouvali do reality blížící se hodiny angličtiny.

Za třídu E3.: Michaela Marková

 

 

 

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev