Archiv novinek

Paříž a Remeš - říjen 2011

Zpráva ze zájezdu do Francie.

 
5. – 6. 10.
Ve středu navečer pro nás přijel zelený autobus, který s námi „putoval“ po celou dobu zájezdu. Dlouhou cestu jsme si krátili sledováním francouzských filmů.
Ve čtvrtek jsme začali naše putování v Remeši, hlavním městě kraje Champagne. Navštívili jsme katedrálu, kde po staletí probíhaly královské korunovace. Po menším rozchodu jsme se přesunuli autobusem k proslulým šampaňským sklepům Pommery. Zde jsme byli seznámeni s výrobou šampaňského a mohli ho i ochutnat, bohužel štěstí měli jen plnoletí jedinci.
Odpoledne jsme dorazili do Paříže. Naši prohlídku jsme zahájili na ostrově Ile de la Cité, kde se začaly psát dějiny města. Podívali jsme se do nádherné gotické kaple Sainte Chapelle a proslulé katedrály Notre Dame. Kdo vystoupil až nahoru na věž, byl odměněn krásným výhledem na celou Paříž. Poté jsme se kolem pařížské radnice vydali ke kulturnímu centru Pompidou a na Forum Les Halles. Ve večerních hodinách jsme metrem dorazili k hotelu Formule 1, kde jsme se ubytovali.
(Veronika Kloučková, Kristýna Rudolfová, A2.A)

7. 10.
V pátek ráno jsme se po snídani sešli před hotelem. Svítilo sluníčko a vypadalo to na krásný den. A proto se rozhodlo, že již dnes navštívíme Eiffelovu věž, kam jsme se všichni nejvíce těšili. Nejdříve jsme vyrazili na okružní jízdu autobusem, viděli jsme národní knihovnu a obě pařížská operní divadla – Opéra-Garnier, Opéra-Bastille. Projeli jsme velkými bulváry a po známé avenue Champs-Élysées od náměstí Concorde až k Vítěznému oblouku, u kterého jsme měli možnost se vyfotit. Pak jsme si prohlédli moderní čtvrť La Défense a poté následovala vysněná Eiffelova věž. Paní průvodkyně zakoupila vstupenky a vyrazili jsme „po svých“ až do druhého patra. Z druhého patra jsme se svezli výtahem až na úplný vrchol věže.
Odpoledne následovala prohlídka Montmartru. Prošli jsme se místy, kde bydleli a malovali slavní umělci – Pablo Picasso, Auguste Renoir, Vincent van Gogh a další. Došli jsme až k bazilice Sacré- Coeur. Po rozchodu jsme se sešli u známého kabaretu Moulin Rouge a vyrazili na večeři do Flunche. Po večeři nás čekala projížďka lodí po řece Seine.
(Eliška Musilová, Barbora Holešáková, E3.)
 
 
8. – 9. 10.
V sobotu ráno, po poslední noci strávené v hotelu, nás autobus odvezl do Latinské čtvrti k Lucemburským zahradám. I v tomto podzimním počasí na záhonech před Lucemburským palácem kvetly květiny. Došli jsme až k centru Sorbonnské univerzity. Po procházce po bulváru Saint-Michel naše kroky zamířily k Louvru. Ohromila nás obrovská pyramida, která je vstupem do muzea. Z expozic jsme zhlédli egyptské sbírky, řecký, etruský a římský starověk, evropské sochařství od dob středověku.  Dále španělské, francouzské a italské malířství, kde nás nadchnul obraz Mona Lisa. Po prohlídce Louvru jsme zamířili do Tuilerijských zahrad a prošli se po slavné avenue des Champs-Élysées až k Vítěznému oblouku. Pohled na skoro 2 km dlouhou Champs-Elysées byl uchvacující a nezapomenutelný.
Večer na nás na náměstí Concorde čekal autobus. Poslední jízda Paříží – každý se díval z okna a snažil se zapamatovat si každý detail Paříže. Naposledy jsme viděli Eiffelovu věž, vysoké budovy čtvrti La Défense, Notre Dame a mnoho dalších památek. Nikomu z nás se nechtělo domů, skoro se nám chtělo brečet štěstím, že jsme poznali tak úžasné město jako je Paříž a že si odvážíme mnoho nádherných zážitků, ale zároveň i smutkem, že musíme domů.
(Lucie Smejkalová, E2.)


Další novinky:

Zkoušky profesní kvalifikace - leden 2020
Publikováno: 16.01.2020

Jednotné zkušební schéma společné části MZ - jaro 2020
Publikováno: 14.01.2020

Pozvánka na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Publikováno: 07.01.2020

PF 2020
Publikováno: 18.12.2019

Přípravné kurzy na přijímací zkoušky
Publikováno: 11.12.2019

Den otevřených dveří 2019 je minulostí
Publikováno: 05.12.2019

Přijímačky NANEČISTO
Publikováno: 03.12.2019

Výsledky soutěže "Rozumíte penězům?"
Publikováno: 28.11.2019

Dějepisná olympiáda – školní kolo
Publikováno: 22.11.2019

Olympiáda v českém jazyce
Publikováno: 21.11.2019

strana:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Maturita