Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

Zobrazeno: 2609

Dne 16. 2. 2017 se na naší škole konalo okresní kolo tradiční jazykové soutěže v anglickém jazyce. Na všech přihlášených školách předtím proběhla školní kola a nejlepší studenti postoupili do kola okresního.

Sešlo se 10 účastníků ze středních škol okresu Havlíčkův Brod – z Chotěboře, Ledče nad Sázavou a Havlíčkova Brodu. Studenti byli žáky gymnázií a středních odborných škol.

Soutěž se skládala ze tří částí – poslech textu, popis obrázku a konverzace na dané téma.

Za naši školu se zúčastnily dvě žákyně - Vendula Prášková ze třídy E1. (vítězka školního kola) a Iva Mrkvičková ze třídy A3. Konkurence mezi ostatními studenty byla opravdu velká. Nutno podotknout, že první čtyři místa v soutěži obsadili studenti gymnázií.

Nejlepší studentkou naší školy byla Vendula Prášková, která zaujala velmi pěkným ústním projevem, dobrou gramatikou a slovní zásobou. Umístila se na 5. místě. I když byla nejmladší účastnicí soutěže, nebylo to na jejím výkonu vidět a doufáme v její další zlepšování v anglickém jazyce.

Výkony všech soutěžících byly na velmi dobré úrovni a všichni byli schopni perfektně komunikovat v angličtině. Členové zkušební komise byli potěšeni a velmi mile překvapeni. Věříme, že výkony budou výborné i v příštím roce.

Vítězkou okresního kola se stala Barbora Potocká, studentka Gymnázia Havlíčkův Brod, která postupuje do krajského kola v Jihlavě. Držíme palce!


Mgr. Miroslava Lupačová, učitelka anglického jazyka

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev