Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

Zobrazeno: 1050

 

Dne 28. 2. 2019 se na naší škole konalo okresní kolo tradiční jazykové soutěže v anglickém jazyce. Na všech přihlášených školách předtím proběhla školní kola a nejlepší žáci postoupili do kola okresního.

Sešlo se 10 účastníků ze středních škol okresu Havlíčkův Brod – z Chotěboře, Ledče nad Sázavou, Havlíčkova Brodu a Světlé nad Sázavou. Soutěžící byli žáky gymnázií a středních odborných škol.

Soutěž se skládala ze tří částí – poslech textu, popis obrázku a konverzace na dané téma.

Za naši školu se zúčastnili dva žáci - Vendula PRÁŠKOVÁ (E3. – vítězka školního kola) a Vojtěch PIKL (E3.). Konkurence mezi ostatními studenty byla opravdu velká a porota se shodla, že byli velmi vyrovnaní a všichni SKVĚLÍ.

První dvě místa obsadili žáci z gymnázia Havlíčkův Brod

Nejlepším žákem naší školy byl Vojtěch PIKL, který zaujal velmi pěkným ústním projevem, slovní zásobou a schopností se vyjádřit v angličtině. Umístil se na 3. místě. Doufáme v jeho další zlepšování v anglickém jazyce.

Výkony všech soutěžících byly na velmi dobré úrovni a všichni byli schopni perfektně komunikovat v angličtině. Členové zkušební komise byli potěšeni a velmi mile překvapeni. Věříme, že výkony budou výborné i v příštím roce.

Vítězkou okresního kola se stala Šárka PŘEVRÁTILOVÁ, studentka gymnázia Havlíčkův Brod, která postupuje do krajského kola v Jihlavě. Držíme palce!

Mgr. Miroslava Lupačová, učitelka anglického jazyka

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Maturita