Perníkové chaloupky - leden 2016

Zobrazeno: 4302

V mrazivých lednových dnech se cukrářské dílny na pracovišti Kyjovská rozvoněly perníkovým kořením. Žáci prvního ročníku oboru vzdělání Cukrář se pustili do pečení a zdobení chaloupek z perníku. Všech 12 žáků, tj. 11 děvčat a jeden chlapec s velkou s chutí a nadšením vypracovalo vlastní nákres jednotlivých dílů chaloupky a motivy zdobení. Pomocí kornoutků s bílkovou polevou postupně vznikalo 12 výtvarných dílek.


Nad hotovými výrobky se rozpoutala diskuse – který je nejhezčí? Učitelka odborného výcviku Miriam Neubauerová zapojila do hodnocení chaloupek učitele a žáky školy. Chaloupky byly označeny číslem, každý z hodnotitelů vybral tři nejhezčí chaloupky, jejich čísla zapsal a hodil do připraveného boxu. Řada hodnotících měla problém vybrat mezi vystavenými výrobky pouze tři, protože každá chaloupka byla originální a pečlivě ozdobená.

Po sečtení všech hlasů byly vyhlášeny nejúspěšnější „perníkářky“.

Třetí místo obsadila Andrea Kocmanová, druhé místo Michaela Bartošková a vítězkou se stala Michaela Balgová, která obdržela nejvyšší počet hlasů.

Žákyně druhého ročníku oboru Cukrář vzpomínaly na soutěž, které se účastnily v loňském roce. A protože chtěly prvákům ukázat, že se za rok práce v cukrářské dílně naučily něco navíc, pustily se rovněž do pečení a zdobení perníků. Z jejich rukou vyšly truhličky a krabičky zdobené různými technikami a motivy.


 

Výstavka chaloupek i truhliček se setkala s velkým zájmem návštěvníků Dne otevřených dveří. Někteří ze zájemců o studium se již začalo těšit na pečení perníků v příštím školním roce.
 

Ing. Marie Mrázová
zástupkyně ředitele pro obory vzdělání s výučním listem a praktické vyučování

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

       
 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev