Poznávací zájezd do Španělska

Zobrazeno: 3433


Dva měsíce prázdnin utekly nejrychleji ze všech a byla tu opět povinnost nastoupit do školy. Letošní začátek školního roku byl poněkud zvláštní, protože ve vyprávěních zážitků z prázdnin chyběly týdny strávené na koupališti a úmorné horko. O to víc jsme se těšili na skutečnost, že si začátek školy zpříjemníme týdenním pobytem u moře.

 

Kdo si počká, ten se dočká a tak tu byla sobota 10. září a naše skupinka v doprovodu paní Ing. Dubnové hromadila svá zavazadla plná nafukovacích lehátek a opalovacích krémů do autobusu. Společně se studenty Obchodní akademie v Čáslavi nás čekalo 24 hodin v autobuse s cílem v přímořském letovisku Costa Bravy – Lloret de Mar. Ať už se způsoby trávení času po dobu cesty u každého lišily, následující den v 9 hodin ráno nám hlavami proběhlo to samé. Jsme na místě a je před námi týden bez učení doprovázený koupáním v moři a teplotami 30 °C. Na takové podmínky si člověk zvykne okamžitě.
Druhý den patřil ubytovávání, odpočinku a nasávání zdejší atmosféry. U moře bylo fajn, ale poznávací zájezd neznamená poznávat písek na pláži, tudíž se, počínaje třetím dnem, rozjel program výletů. Začal prohlídkou blízkého městečka Tossa de Mar, kde jsme nevynechali moře a pláž.

Celý čtvrtý den patřil Barceloně. Nejznámější ulice La Rambla, největší tržnice La Boquería, Španělská vesnice a olympijský stadion.
 

„Vezměte si Kinedryl, bude to houpat!“ Nakonec klidný výlet lodí do letoviska Blanes nám umožnil vidět pobřeží i z té druhé strany, tedy z hladiny moře. V doprovodu veselých energických španělských námořníků nikdo nepocítil jakoukoliv nevolnost. Ne často se Vám naskytne příležitost na chvíli převzít kormidlování, ale my   to  štěstí měli. Po vylodění se naše cesty rozcházely. Někteří mířili směrem do botanické zahrady, jiní zaujali místo na pláži a užívali si moře.
 
Figueres - Salvator Dalí. Kdo neviděl, neuvěří. Ať už jste zarputilý odpůrce muzeí a umění celkově, Dalí si Vás zaručeně něčím získá. Zkrátka v Dalího muzeu se nestačíte divit ……….
Pro návrat do reality posloužilo typicky španělské město Girona, kde na Vás dýchá klid a odpočinek od turistického ruchu.
 

Týden se pomalými kroky chýlil ke konci, a tak jsme se ještě naposledy vrátili do Barcelony. Tentokrát byl na programu Gaudího park Güell, kde jsme se stali svědky střetu ilegálních prodejců suvenýrů s „muži zákona“. Nezapomněli jsme ani na gigantickou katedrálu Sagrada Familia a třešničkou na dortu byla prohlídka obřího mořského akvária, kde se člověk na chvíli přenesl pod hladinu a s úžasem sledoval ty největší skvosty mořské fauny.
 

Čas nejde zastavit, a tak jsme po týdnu zavřeli dveře hotelového pokoje a vydali se na cestu zpět do České Republiky. Hlavou nám běžely vzpomínky na uplynulý týden a také obavy, zda šortky, tílka a žabky jsou vhodně zvolené oblečení do podzimních teplot Česka. Za všechny účastníky zájezdu můžu závěrem říct, že jsme si to patřičně užili a máme plno zážitků, které nám nikdo nevezme!
 
 
Lucie Holcová, třída E3.
 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev