Poznávací zájezd Londýn - Paříž

Zobrazeno: 4488

Dne 25. 9. 2013 jsme se všichni vybaveni řízky od maminek táhli s těžkými taškami, plnými spíše jídla, než oblečení, k Okresnímu soudu v Havlíčkově Brodě. V autobusu došlo k prvnímu velkému zklamání - naši řidiči se nejmenovali Karel a Karel, nýbrž jenom Karel a Milan.

Vyrazili jsme tedy na náročnou několikahodinovou cestu. Čas nám krátil alespoň film. V Praze jsme nabrali pana průvodce a vesele se pokračovalo dál. Přes nekonečně dlouhé Německo jsme se dostali do Belgie a odtud do francouzského přístavu Calais, kde jsme se přes drobný problém s celní kontrolou nalodili na trajekt. Cesta se opět vlekla, ale nakonec jsme dopluli do Doveru v Anglii.

Všichni nalepení na oknech v autobusu jsme pozorovali bílé útesy, které v noci byly špatně vidět, tudíž jsme si pohled na ně vychutnali až při zpáteční cestě. Plni nadšení jsme v Londýně kráčeli podél Temže k Houses of Parliament. Zanedlouho na nás ovšem padla únava z dlouhé cesty a připomínali jsme spíše chodící „zombie“.

Náš pan průvodce nás skvěle seznámil jak s historií Velké Británie, tak s Londýnem. Úžasným zážitkem bylo London Eye, po kterém následoval 4D kinofilm o této celosvětově známé atrakci. Po zbytek dne jsme se procházeli a seznamovali se s městem. Během dvouhodinového rozchodu jsme "vymetali" obchody a poté jsme v parku dostali podrobné instrukce o anglických rodinách. Autobusem jsme jeli na hodinu vzdálené parkoviště, kde se většině svíral žaludek nervozitou a úzkostí, k jaké rodině nás přiřadí. Brzy se celé parkoviště vylidnilo.

Druhý den ráno nás čekala dvouhodinová okružní jízda Londýnem, při které jsme spatřili spoustu dalších kulturních zajímavostí - např. Buckingham Palace, St. Paul´s Cathedral, Westminster Abbey, Tower Bridge, Tower. Poté nás naštěstí nečekal další maraton jako den předtím. Mohli jsme v klidu nasávat atmosféru buď v National Natural Museum, nebo v Greenwichi na nultém poledníku, později v Oxford Street či v Hyde Parku.

Strávili jsme poslední noc v rodinách, další ráno jsme se rozloučili a odcestovali do Rochestru, který nás uchvátil svou malebností a nádhernou katedrálou. Dále jsme navštívili Leeds Castle, kde jsme postupně ztráceli a zase nalézali cestičky v bludišti. Poté nás přivítalo Canterbury, odkud jsme už vyrazili na trajekt a plavili se do Francie.

Přespali jsme v Bolougni v hotelu Formule 1, před kterým jsme měli u autobusu romantickou večeři - párky s chlebem, které nám připravili laskaví páni řidiči.

Následující den jsme započali dlouho cestou do Paříže. Jakmile jsme vystoupili z autobusu, mile nás uvítali černoši prodávající malé Eiffelovky (někteří z nich dokonce uměli česky!). Na tu originální a 300 metrů vysokou věž jsme se vydali ihned po zábavném obchodování. Pak jsme si prohlédli Notre Dame, posvačili u Louvru, vyrazili parkem směrem k Vítěznému oblouku a navečer jsme absolvovali projížďku lodí po Seině. Vycházku po Paříži nám lehce kazil déšť, ale nejsme z cukru,a tak jsme přežili.

Nakonec jsme se vydali na další dlouhou cestu domů. Po celou dobu zájezdu náš počet doplňovali žáci ze základní školy z Dobrušky. Nadšení a plní nádherných zážitků jsme se ve zdraví vrátili zpět domů.

 

 

K. Zadinová (A3.), M. Beránková, T. Krupauerová, K. Cachnínová(E3.)

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita