Pracovní stáž našich žáků v Londýně - duben 2014

Zobrazeno: 17373

Do projektu „Zahraniční praxe v Londýně“ v programu Leonardo da Vinci jsou zapojeny Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod a ADC College Londýn. Cílem projektu je umožnit žákům školy odbornou praxi v zahraničním prostředí, prohloubit jejich odborné znalosti a dovednosti a zlepšit jejich jazykové a komunikační dovednosti. V neposlední řadě je naším cílem posílit kulturní a sociální zkušenosti mladých lidí a vhodně prezentovat naši zemi v zahraničí.

V rámci projektu se realizují čtrnáctidenní odborné stáže v londýnských firmách, kterých se účastní vybraní žáci 3. a 4. ročníku se zaměřením na ekonomiku, hotelnictví a cestovní ruch. Stáží v termínu 30. 3. - 12. 4. 2014 se zúčastnilo 16 žáků a dvě doprovodné osoby.

 

Zde je několik postřehů účastníků:

Hello everybody,
na začátek musíme říci, že se nám tu moc líbí, a jsme rády, že jsme sem jely. Ale možná nás nepoznáte, až se vrátíme domů. Paní domácí Liz je skvělá kuchařka a každý den nám poctivě vaří večeři a my vždy poctivě všechno sníme a teď si připadáme jako těhule, které čekají už jen na oteklé nohy. No, alespoň si na seznamu případných způsobů smrti můžeme škrtnout jídlo - vyhladovění. I když... dá se zemřít na přejezení?
V práci jsme obě dvě spokojené, na malé anglické prostory jsme si taky rychle zvykly, co jiného taky zbývá, že? Také jsme zjistily, že počáteční obavy z cestování byly opravdu zbytečné, rychle jsme se naučily pochopit systém metra i autobusů. Možná, že s autobusy nám nejvíce pomohla vlastní zkušenost, nebo spíše vlastní trapas. V pondělí na cestě do ADC jsme 2x vystoupily ze správného autobusu - nejdříve, protože jsme si myslely, že nám řidič říká, ať už vypadneme, ale ten dobrák po nás jen chtěl, ať si sedneme. Tudíž jsme vystoupily asi o 150 zastávek dříve, což jsme netušily, a tak jsme si frajersky řekly, že to dojdeme! Nedošly jsme. Po půlhodině chůze jsme naší cestu po zastávkách autobusu 182 vzdaly a nastoupily do dalšího, ale když protivný a nerudný řidič zničehonic zastavil a vypnul motory a lidi začali křičet, jestli si dělá srandu, a druzí spustili, ať toho nechají, jsme se lekly a znovu utekly. To už nás začal přepadat strach, že jsme ztracené a volaly jsme paní učitelkám. Jestliže tohle čtete, tak je jasné, že žijeme a všechno dobře dopadlo :) Od té doby už si po Londýně suverénně jezdíme jako největší mistryně světa.
Co se týče počasí, Terka by si přála více sluníčka, ale mě zamračené mraky a chladný větřík nevadí. Hlavně, že zatím neprší a vždy se můžeme cestou schovat v Primarku :))

Tak se mějte fanfárově,
Tereza a Kristýna (3. 4. 2014)


Dobrý den,
máme se dobře. Ubytování je skvělé, máme moc milou paní a milého pána. A přijedeme asi o něco těžší, protože paní domácí úžasně vaří. Za to práce na našich pracovištích je o něco horší. Není tam moc co dělat. Jinak víkend si zatím užíváme. Dnes jsme společně navštívili Museum Madame Tussaud a pak šli ostatní, kam chtěli. Paní učitelky šly na Londýnské oko, holky z obchodky do podmořského světa a my z "éčka" jsme šli do londýnského podzemí (The London Dungeon). Na zítra máme naplánované Trafalgar Square, Piccadilly Circus a Westmister Abbey a odpoledne půjdeme nakupovat. Doufáme, že se máte tak dobře jako my :-)

S pozdravem
Karin, Klárka a Terka (5. 4. 2014)


 Posíláme srdečný pozdrav z Londýna.
První polovina týdne byla pro nás velice náročná, protože jsme si museli všichni zvykat na nové prostředí, nové lidi a někteří i na delší cestování všemi různými dopravními prostředky. První čtvrtek jsme absolvovali tzv. mentoring, na kterém se nás pracovníci z ADC ptali na naší práci a rodinu. Vše proběhlo hladce a rychle.
O víkendu jsme navštívili muzeum voskových figurín, londýnské podzemí, Trafalgarské náměstí a Národní galerii. Také jsme viděli světoznámý Big Ben a Londýnské oko. Mezi nedělní činnosti patřilo především nakupování na Oxford Street. Celý víkend utekl velice rychle a moc jsme si ho užili.
Druhý týden už je o mnoho lepší, neboť už víme, jak to tu všechno chodí. V práci jsme poznali mnoho příjemných a ochotných lidí. Cestování už zvládáme s přehledem. Dnes jsme měli zkrácenou pracovní dobu, protože jsme se na 16. hodinu museli dostavit do ADC, v kterém proběhlo předávání certifikátů. Teď už nás čeká jen velké balení a velmi brzké vstávání.
Celých 14 dní jsme si moc užili, ale už se těšíme domů.
S pozdravem

Kája, Pája a Míša E3. (pátek 11 .4. 2014)


 

Ing. Eva Forgáčová
projektový manažer

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita