Praktická maturitní zkouška - třída H4.

Zobrazeno: 5244

Ve dnech 20. až 24. dubna 2015 proběhla na naší škole praktická maturitní zkouška žáků 4. ročníku studijního oboru Hotelnictví, která je dílčí částí jejich profilové maturitní zkoušky.

Žáci si téma své práce vylosovali a poté připravovali výrobky v kuchyňkách odborného výcviku. Někteří z nich trénovali sommeliérské či barmanské dovednosti, další flambovali, jiní připravovali slavnostní tabule pro čtyři osoby. Tabule, na téma Halloween, Promoce, Valentýn a Lední hokej, hodnotila ve čtvrtek zkušební maturitní komise.

Dále studenti připravovali studené a teplé rautové výrobky, které byly velice chutné a pohledné. Jednalo se zejména o rautové moučníky, sýrové a masové mísy, paštiky, výrobky ze zeleniny či finger food. Žáci své výrobky také prezentovali před zkušební maturitní komisí, která je poté všechny ochutnala a ohodnotila. Všichni žáci ukázali své dovednosti, kterým se během čtyřletého studia na naší škole naučili.

V pátek dopoledne se v učitelské jídelně ještě uskutečnila složitá obsluha, které se zúčastnilo celkem osm žáků. Flambovalo se zde ovoce, palačinky a maso, otevíralo se tiché a šumivé víno, připravoval se zde studený předkrm před hostem a dva žáci před komisí míchali nápoje.

Slavnostním zakončením praktické maturitní zkoušky byl páteční raut, na který byli pozváni rodiče a kamarádi maturantů. Raut zahájil ve 14 hodin svým proslovem ředitel školy Mgr. Jiří Forman a poté již všichni zúčastnění obdivovali, fotografovali a především ochutnávali výrobky, které jsme pro ně všichni připravili.

 

 

Myslíme si, že se tato společenská akce opravdu vydařila.

Petr Kment a Lukáš Zemánek – žáci třídy H4.

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev