Přednáška pana Romana Vaňka

Zobrazeno: 5740

V úterý 26. února 2013 navštívil Obchodní akademii a Hotelovou školu v Havlíčkově Brodě uznávaný odborník v oblasti gastronomie pan Roman Vaněk. Pro více jak stovku studentů oboru vzdělání Hotelnictví, Společné stravování a Gastronomie si připravil poutavou přednáškou na téma Jak nepřilákat hosta“ a Jak funguje marketing v restauracích“. To jsou okruhy korespondující s učivem v předmětech Hotelový provoz, Management a marketing, Řízení hotelového provozu, aj.

Opravdu to nebyl žádný suchý, uspávací a nezáživný monolog, který musí mnohdy posluchači doslova přetrpět. Naopak, byla to dynamická, interaktivní, odborná, ale zároveň i zábavná prezentace.  Pan Roman Vaněk je schopným a vtipným rétorem a glosátorem, který dokáže své posluchače doslova strhnout a vtáhnout do dané problematiky.    

Kdo vůbec je pan Roman Vaněk?

Především je to opravdový a uznávaný gastronomický odborník, který se gastronomii věnuje na profesionální úrovni, účinkuje v kulinářských pořadech, učí kuchaře, publikuje, přednáší. Je ředitelem Pražského kulinářského institutu (Prakul), který sám v r. 2008 založil, autorem celé řady kuchařek a gastronomických publikací, z nichž doslovnými  bestsellery se staly kuchařky „Poklady klasické české kuchyně“ a Kouzlo kuchyně Čech a Moravy“. Je rovněž autorem námětů a také producentem odborných kuchařských DVD, autorem a zároveň průvodcem oblíbeného internetového pořadu „Peklo na talíři“, lektorem, sběratelem jídelních lístků a starých kuchařských knih a ještě mnoho dalšího. Podrobnosti k osobnosti pana Romana Vaňka naleznete na stránkách www.prakul.cz/o-institutu, z nichž jsou čerpány i předcházející informace.

Všechny přítomné studenty vystoupení pana Romana Vaňka doslova nadchlo, a proto ho na závěr po zásluze odměnili vydatným potleskem. Tato přednáška byla zcela jistě pro všechny přítomné - nejen studenty, ale vyučující - vhodným doplňkem a zpestřením probíraného učiva, v neposlední řadě pak i přínosem pro jejich další odborný růst.   

 

V Havlíčkově Brodě 26. 2. 2013

Mgr. Karel Sedlák
zástupce ředitele

 

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita