Přehlídka středních odborných škol
Mladý tvorca 2016

Zobrazeno: 3667

Ve dnech 26. – 28. 4. 2016 se v Nitře konala přehlídka středních odborných škol Slovenska Mladý tvorca 2016, které se tradičně účastní i střední školy Kraje Vysočina.

Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod se prezentovala na společném stánku s partnerskou Strednou odbornou školou potravinárskou z Nitry. Na stánku jsme návštěvníkům přehlídky předvedli ukázky práce našich žáků – výrobky z perníkového těsta, čajové pečivo, bohatě dekorované melouny a jablíčka. Mezi cukrářským výrobky byl největší zájem o tradiční svatební buchtičky – po jejich ochutnání řada návštěvníků projevila zájem o recept. Martina Janiczaková (C2.K) na stánku modelovala postavičky, zvířátka a květiny z modelovací hmoty, Martina Koumarová (H2.) a Zuzana Čechová (K3.) předváděly svoji zručnost v oblasti carvingu a modelování. Děvčata se po celou dobu přehlídky téměř nezastavila a desítky malých uměleckých děl budily zájem návštěvníků výstavy.

 

Součástí přehlídky Mladý tvorca 2016 byla i soutěž mladých cukrářů „Tvorivý cukrár“. Do soutěže se přihlásila Michaela Šulistová, žákyně 2. ročníku oboru vzdělání Cukrář. Jejím úkolem bylo připravit dort na téma „Čaro vidieka“ (Kouzlo venkova). Pod vedením paní učitelky Mgr. Jitky Klubalové Míša soutěžila s dortem „Vesnička na Vysočině“. Jejím úkolem bylo během tří hodin předem připravený potažený korpus dortu ozdobit a prezentovat svůj výrobek porotě.

V konkurenci 15 účastníků soutěže, z nichž 14 reprezentovalo slovenské školy, Míša obsadila vynikající 3. místo. Porotu i návštěvníky soutěže zaujala originální modelovaná ozdoba dortu i jeho výborná chuť - korpus byl provlhčený višňovým likérem a šťávou, plněný máslovým ořechovým krémem, višněmi v gelu a višňovým želé, potažený a ozdobený marcipánovou a potahovací hmotou.

O významu této celoslovenské přehlídky svědčí i to, že ji svou návštěvou poctil slovenský prezident Andrej Kiska a další významní hosté.


Se zástupci slovenských partnerských škol jednalo přímo v Nitře vedení Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod s cílem prohloubit další spolupráci. Na začátek nového školního roku byly naplánovány výměnné stáže žáků a učitelů odborných předmětů.

 

 

 V Havlíčkově Brodě dne 3. 5. 2016

Mgr. Jiří Forman
ředitel školy

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev