Soutěž o nejlepší český knedlík

Zobrazeno: 3692

Poslední listopadový čtvrtek proběhl v Rytířském sále restaurace hotelu Kampa v Praze sedmý ročník soutěže o nejlepší knedlík 2013 vyrobený kuchaři výhradně pro tuto soutěž. Naši školu na této soutěži reprezentoval žák druhého ročníku oboru vzdělání Kuchař-číšník Jan Doležal ze třídy K2.A.

Akce se uskutečnila za podpory Státního zemědělského intervenčního fondu, který přispívá k propagaci značky KLASA – resp. výrobků s touto značkou, a to nejen těch, které slouží k přípravě knedlíků, a agentury CzechTourism. Záštitu nad soutěží převzal ministr zemědělství pan Ing. Miroslav Toman, CSc. a další osobnosti a instituce.


Soutěže se zúčastnilo 22 soutěžících, kteří přihlásili k hodnocení 40 knedlíků. V kategorii jiný knedlík bylo hodnoceno devatenáct knedlíků, např. žemlový s hruškami, rozmarýnem a slaninou, bramborový s pečenými kaštany a smaženou cibulí, babiččiny jemné petrželové, chlupatý, horácký, selský. V kategorii houskový bylo hodnoceno osm knedlíků, karlovarských také osm a bramborových pět. V kategorii jiný knedlík a bramborový knedlík jsme obsadili 3. místo.

Vlastní soutěž byla výbornou konfrontací odborných dovedností s jinými účastníky soutěže, mezi nimiž nebyli jen studenti odborných škol, ale také učitelé odborného výcviku a zkušení kuchaři.


Text a foto: Mgr. Hana Pertlová
učitelka odborných předmětů
 

Další informace o soutěži jsou k dispozici např. na:

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev