Soutěž ve Znojmě

Zobrazeno: 3952

Ve středu 21. ledna se ve Znojmě konala dvoudenní celostátní soutěž Má dáti – Dal. Již po deváté ji pořádala Soukromá vysoká škola ekonomická Znojmo. Sjelo se sem celkem 120 studentů z celé republiky, včetně mě a mé spolužačky Renaty Hudcové. První den nás čekal čtyřhodinový písemný test, který se skládal ze šesti částí. Nebylo to nic jednoduchého, v rámci příprav jsme se s Renčou musely naučit i věci, které bychom jinak během běžné výuky účetnictví nevyužily.


Poté jsme se odjely ubytovat do hotelu Prestige, kde se večer konala pro soutěžící diskotéka. Samozřejmě že ani my dvě jsme zde nechyběly, ale po sklence vína jsme usoudily, že bude lepší si jít pročistit hlavu na vzduch. Sice jsme nedošly daleko a z krásného Znojma jsme toho moc neviděly, ale kávová zastávka na nedaleké benzínové pumpě nám bohatě postačila.
Druhý den jsme psaly 90 minutový test na počítači čítající 116 otázek. Opět žádná snadná záležitost, až se nám kouřilo z hlavy, jak jsme usilovně přemýšlely.


Nakonec jsme dopadly takto: Renča se umístila na 56. místě a já na 64. Zprvu jsme byly nad svým výsledkem rozpačité, ale spokojený výraz naší paní učitelky Lajnerové mluvil za vše – za úspěch to tedy rozhodně považovat můžeme!

Závěrem bychom tedy paní učitelce Lajnerové chtěly poděkovat za to, že si nás vybrala, připravovala nás a zpříjemnila nám svým ostrovtipem výlet. Také nesmíme zapomenout na paní inženýrku Dubnovou, která měla veledůležitou roli řidiče a fotografa. Za celé čtyři roky na škole jsme ani pořádně netušily, kdo tahle milá paní je, a jsme rády, že jsme ji mohly poznat.
 

Text: Kristýna Zadinová, třída A4.

Foto: Ing. Jana Dubnová

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev