Studenti angličtiny úspěšní - i mezinárodně

Zobrazeno: 6639

V první dubnové dekádě se uskutečnily dvě akce, v nichž se výrazně prosadili i žáci naší školy, a to především studenti angličtiny.

První z nich byla národní on-line soutěž Angličtinář roku, která proběhla 9. dubna. Této celostátní soutěže se zúčastnilo přes 660 žáků z 91 středních škol z České republiky. Náš soutěžní tým v sestavě Martin Špinar E3., Šárka Grecmanová H4., Nicolas Poutoire A3.B, Lucie Holcová E4. a Barbora Kubátová E1. se v tvrdé konkurenci rozhodně neztratil a obsadil velmi cenné 26. místo. K úspěchu přispěli především 3 z nich, a to Martin Špinar – 96. místo, Šárka Grecmanová – 110. místo a Nicolas Poutoire 131. místo. Všem pěti žákům patří poděkování za vzornou reprezentaci školy.

10. dubna 2013 pak 19 žáků 4. ročníku všech studijních oborů naší školy skládalo mezinárodní zkoušku LCCI z obchodní angličtiny (16 žáků) a němčiny (3 žáci). Při slavnostním předávání maturitních vysvědčení obdrželi i mezinárodní certifikát potvrzující úspěšné složení zkoušky z obchodního jazyka na úrovni B1.

Výsledky našich studentů jsou velmi cenné, neboť v procentuální úspěšnosti dosáhli podle statistického vyhodnocení nejlepší úrovně v rámci všech uchazečů ze zemí EU. 12 „angličtinářů“ prospělo s vyznamenáním, přitom 7 z nich dosáhlo úspěšnost 80% a více:

  • Martin Prokeš A4.B – 89%
  • Šárka Grecmanová H4. – 87%
  • Tereza Sedláčková A4.A – 84%
  • Michal Šrámek A4.B – 83%
  • Hana Holasová E4. – 82%
  • Petr Dvořák A4.B – 80%
  • Dominika Kešnerová E4. – 80%

Odměnou všem kromě certifikátu jistě bylo i 500,- Kč z Nadačního fondu Ekonom. 

Doufám, že na letošní úspěchy našich žáků se podaří navázat i v příštím školním roce.

 


Mgr. Jarmila Hvozdecká
předsedkyně předmětové komise cizích jazyků

 

 

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Maturita

       
 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev