Studenti volili hlavu státu

Zobrazeno: 2151

 

Dne 12. 12. 2017 se na naší škole uskutečnily již po několikáté studentské volby, tentokrát se ale jednalo o volby prezidentské. Ještě před samotným zahájením voleb se musela utvořit volební komise, která se skládala ze šesti studentů naší školy, rozdělených do dvou skupin. Tato volební komise zajistila propagaci voleb, vytvořila nástěnku s fotografiemi kandidátů, připravila volební místnost, ve které samozřejmě nesměly chybět plenty, bílé ubrusy a volební urna.

 

Studenti měli možnost zvolit budoucího prezidenta ČR, který bude po dobu 5 let zastupovat naši republiku. Každý po příchodu do volební místnosti a nahlášení svého jména dostal volební lístek a vstoupil za plentu, kde si vybral a zakroužkoval jednoho kandidáta ze seznamu. Byli zde tací voliči, kteří si volbou svého hlasu dlouho rozmýšleli, ale samozřejmě se našli i studenti, kteří ihned věděli, kterému kandidátovi patří jejich hlas.

 

Následující den po volbách komise sečetla hlasy a výsledky byly poslány organizátorům projektu, organizaci Jeden svět na školách. Vítězným kandidátem se stal Marek Hilšer a druhé místo obsadil současný prezident ČR Miloš Zeman. Podrobnější výsledky voleb můžete vidět v grafu.

Celkové výsledky v České republice - více zde

Prezidentských voleb jsme se zúčastnili poprvé a určitě to pro nás byla veliká zkušenost do života. Budeme se těšit na druhé kolo prezidentských voleb a na další studentské volby, do kterých se s radostí opět zapojíme.

Jana Havlová, třída E4. 

Foto: Mgr. Karel Sedlák

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev