Studentské volby

Zobrazeno: 3040

Dne 20. 9. 2016 se na naší škole uskutečnily studentské volby do krajských zastupitelstev. Nejprve se musela utvořit volební komise, která se skládala ze šesti studentů naší školy, rozdělených do dvou skupin po třech. Tato vybraná volební komise musela připravit volební místnost, v níž samozřejmě nesměly chybět plenty, volební urna ale i malé občerstvení pro komisi.

Studenti měli možnost volit strany kandidující do krajských voleb. Každý po příchodu do místnosti a nahlášení svého jména dostal volební lístek, zašel za plentu a svobodně si vybral a zakroužkoval jednu stranu ze seznamu. Spousta voličů přicházela velmi nesměle, těm však komise s radostí pomohla a napověděla, co dělat. Ovšem našly se i světlé výjimky, kdy do třídy hrdě přikráčeli voliči, kteří byli již předem rozhodnutí, která strana dostane jejich hlas.

Po volbách komise sečetla hlasy a výsledky byly poslány organizátorům projektu, organizaci Člověk v tísni. Z výsledků byl také sestaven graf.

Tato zkušenost byla pro spoustu studentů nová a určitě i velice zajímavá. Zajisté se s radostí zúčastníme i dalších podobných akcí.

Věra Novotná (třída E3.), členka volební komise

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev