Studentské volby

Zobrazeno: 2085

 

Dne 3. 10. 2017 se na naší škole uskutečnily již druhé studentské volby, tentokrát do Parlamentu ČR. Ještě před samotným zahájením voleb se musela utvořit volební komise, která se skládala ze šesti studentů naší školy, rozdělených do dvou skupin. Tato vybraná volební komise poté musela připravit volební místnost, ve které samozřejmě nesměly chybět plenty, bílé ubrusy a volební urna.

Studenti měli možnost volit strany kandidující do Parlamentu ČR. Každý po příchodu do místnosti a nahlášení svého jména dostal volební lístek, vstoupil za plentu a svobodně si vybral a zakroužkoval jednu stranu ze seznamu. Spousta voličů přicházela velmi nesměle, těm však volební komise s radostí napověděla, co mají dělat. Ovšem našly se i světlé výjimky, voliči, kteří byli již předem rozhodnuti, která strana dostane jejich hlas.

Následující den po volbách komise sečetla hlasy a výsledky byly poslány organizátorům projektu, organizaci "Jeden svět na školách". Pro nás vcelku překvapivě zvítězila strana TOP 09 s necelými 20 %, kterou v závěsu následovala strana ANO 2011, a třetí příčku obsadila Česká pirátská strana.

Studentských voleb jsme se zúčastnili již druhým rokem a i letos můžeme říct, že tato zkušenost byla pro spoustu studentů nová. Většina z nich si nedokázala představit, jak takové volby probíhají. Proto si myslíme, že příležitost vyzkoušet si volby na vlastní pěst je pro studenty velmi obohacující a do budoucího života, ke kterému by volby určitě patřit měly, velmi prospěšná. Rádi se proto zúčastníme dalšího ročníku studentských voleb!

N. Veselská, třída E4.
 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Maturita

       
 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev