Šumavsko

Zobrazeno: 1392

V úterý 29. května jsme v brzkých ranních hodinách vyjeli za krásami Šumavy. Vyrazili jsme společně se třídou A1.S, pro kterou jsme měli za úkol zorganizovat dvoudenní zájezd, což je nedílná součást úspěšného absolvování předmětu "Metodika průvodce cestovního ruchu". Každý z pořadatelů této akce měl připravený výklad, vztahující se na jednotlivá navštívená místa, který nám byl postupně přednesen.

Cesta utíkala vcelku rychle a naší první zastávkou bylo město Rabí, kde jsme navštívili zříceniny stejnojmenného hradu. Zúčastnili jsme se prohlídky chladného podzemí, paláce a také věže, ze které byl nádherný výhled do rozlehlého okolí.

 

Asi po půlhodinové cestě jsme zavítali do Kašperských hor. Zde byla na programu prohlídka kostela Sv. Mikuláše. Přednáška i samotná návštěva byla velice poutavá, dozvěděli jsme se zde například i to, že se jedná o středověkou památku ze 14. století, patřící na našem území k těm nejvýznamnějším.

Po návštěvě Kašperských hor jsme se přesunuli až do obce Prášily, odkud jsme se po červené stezce vydali na devítikilometrovou túru, na jejímž konci na nás čekalo nádherné Prášilské jezero, které za ten náročnější terén opravdu stálo.

 

Když jsme si všichni dostatečně odpočinuli a nasbírali síly na zpáteční cestu, vyrazili jsme opět do Prášil, kde na nás čekal autobus, kterým jsme dojeli až do Autocampingu Antýgl, kde jsme přenocovali. 

Následující den jsme vyrazili na túru - od Antýglu, přes Horskou Kvildu až do Modravy a to v délce 11 kilometrů. Příroda je zde naprosto nádherná a neponičená. 

 

Naší další zastávkou byla Borová Lada, kde jsme zhlédli tamější rozmanité množství rostlin, typických pro danou oblast. Nejdůležitějším bodem však byla Chalupská slať- rašeliniště, které má své kouzlo a tu správnou tajemnou atmosféru.

 

Předposledním navštíveným místem bylo město Vimperk, kde jsme měli možnost pohlédnout na zámek, který se zde postupně rekonstruuje.

 

Po vydatném a zaslouženém obědě jsme se vydali na naši poslední část programu a to do Prachatic, kde jsme si prohlédli náměstí s historickými budovami.

Dále už následovala pouze cesta zpět do Brodu, kterou jsme téměř všichni strávili zaslouženým spánkem. Velké poděkování patří paním učitelkám Mgr. Marii Drápelové a Mgr. Květě Klímové, které to s námi celé statečně absolvovaly. Nesmíme zapomenout ani na třídu A1.S, která se také statečně popasovala s kopcovitým terénem a velkým horkem :-).  Poděkování také patří paní učitelce Mgr. Janě Vozábové, která nám vždy byla nablízku a mohli jsme se na ni kdykoli s čímkoli obrátit.

Jsme moc rádi za novou zkušenost, kterou pro nás organizace tohoto zájezdu bezesporu byla.

Za třídu H3. Michaela Kozlová

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

       
 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev