Svačina roku s RIO MARE

Zobrazeno: 1974

V úterý 8. prosince 2015 se v pražském studiu Chefparade konalo finále soutěže Svačina roku s Rio Mare. V roce 2015 se do soutěže přihlásilo 123 žáků z 35 středních odborných škol a učilišť České republiky. Jejich úkolem bylo připravit originální, chutnou a rychlou svačinu a jako hlavní surovinu použít výrobky značky Rio Mare. Do finále se probojovalo 15 mladých gastronomů, mezi kterými byl i náš žák 3. ročníku oboru vzdělání Kuchař - číšník Lukáš Gažák.

Odborná porota zasedla ve složení Mistr kuchař Vladimír Picka, šéfkuchař restaurace Auerole a člen představenstva AKC ČR Jiří Král, food blogerka a fotografka Petra Novotná a zástupce společnosti Rio Mare. Soutěž moderovala známá herečka a autorka kuchařských knih Markéta Hrubešová.


Lukáš Gažák připravoval 4 porce Domácí bulky plněné tuňákem Rio Mare a v průběhu svého soutěžního vystoupení zaujal odbornou porotu zejména svojí zručností a profesionálním vystupováním.

I když se při závěrečném hodnocení Lukášův výrobek neumístil mezi prvními třemi oceněnými pokrmy, samotná účast žáka naší školy v celorepublikovám finále soutěže je velkým úspěchem.

 

Poděkování za úspěšnou reprezentaci školy patří Lukášovi a také paní učitelce Mgr. Pertlové, která soutěž zaštiťovala.

 

Ing. Marie Mrázová
zástupkyně ředitele pro obory vzdělání s výučním listem a praktické vyučování

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev