Třída E2. v Poslanecké sněmovně a na Výstavišti

Zobrazeno: 4202

Dne 10. 4. 2012 zavítala naše třída E2. již poněkolikáté do Prahy. Tentokrát jsme měli dva cíle - navštívit Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR a zhlédnout kontroverzní výstavu The Human Body. Program pro nás připravily paní učitelky Mgr. Zrnová a Ing. Kopicová.

Po dvouhodinové cestě do našeho hlavního města a po pár minutách v přecpaném metru jsme dorazili na místo – na Malostranském náměstí se před námi otevřel vchod do Poslanecké sněmovny. V malém sále nás uvítal příjemný starší pán a promítnul nám asi patnáctiminutové video o vývoji parlamentního systému v České republice. Poté nás provedl rozsáhlými prostorami Poslanecké sněmovny. Z jeho zajímavého výkladu jsme se dozvěděli, jak jsou zastoupeny jednotlivé politické strany, jak probíhá schvalování zákonů i jaké změny Sněmovna prodělala po vstupu Strany zelených. Někteří z nás na okamžik zahlédli i současnou předsedkyni sněmovny Miroslavu Němcovou.

Po tradičním obědě v McDonald´s jsme konečně vyrazili na vytouženou The Human Body exhibition. Na začátku jsme byli upozorněni, že výstava, kterou tvořilo přes 200 exponátů, není nic pro slabé žaludky. Přestože tomu většina z nás nechtěla uvěřit, všechny exponáty byly z pravých lidských těl. Celkem devíti galeriemi nás provázela mladá studentka medicíny, která byla skutečně znalcem svého oboru a nenechala se zaskočit žádnou z našich otázek. Prohlídka výstavy se nakonec protáhla na více než dvě hodiny, takže byla opravdu vyčerpávající, ale o to zajímavější. Spokojeni a plni dojmů jsme mohli vyrazit na cestu zpět.

Za třídu E2. Nikola Růžičková

 

 

 

 

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev