Třídy H3. a E2. v Polsku

Zobrazeno: 3651

Dne 15. května 2014 jsme v ranních hodinách nastoupili do autobusu a vyrazili směrem na Harrachov. Doprovod nám dělaly paní učitelky Vozábová, Drápelová a Pospíšilová. Naše třída H3. byla velmi nervózní, byl to první zájezd, který jsme celý organizovali.

Cestou jsme míjeli několik měst, o kterých jsme mladším žákům podávali výklady.

První zastávkou našeho výletu byly sklárny v Harrachově. Měli jsme možnost vidět výrobu originálních sklenic tohoto soukromého podniku, prohlédli jsme si muzeum skla a následně jsme si mohli výrobky zakoupit. Také jsme nakoukli do nedaleké kaple sv. Alžběty.

 

Dále se pokračovalo pěšky k Mumlavskému vodopádu. Je umístěn v krásné přírodě a obklopen lesy. I zde jsme dostali výklad o zdejší krajině a vodopádu. Poté jsme zamířili k Hornickému muzeu. Tam jsme dostali přilby a měli jsme možnost projít starými doly s výkladem tamějšího průvodce.

Poslední atrakcí prvního dne byla rozhledna Štepánka. Autobus nás dovezl do Příchovic, které se nacházejí pod rozhlednou, a tak jsme museli kopec vyšlapat. Tato nejstarší rozhledna v Čechách byla nově zrekonstruována a vypadala krásně, ačkoli ani to se nevyrovnalo výhledu. Krajina Jizerských hor je úchvatná a vesničky v údolích se v ní hezky vyjímají. Zde jsme také vytvořili první společné foto naší početné skupiny.

 

 

 

 

 Poté jsme došli do Kořenova vzdáleného asi 5 kilometrů a tam už na nás čekal autobus, který nás dovezl k naší chatě.

  

Druhý den jsme přijeli do Polska. Nejdříve jsme si prošli krásné město Sklarska Poreba a poté jsme si udělali túru k vodopádu Kamienczky. Cesta byla náročná, ale všichni úspěšně dorazili až k vodopádu, kde jsme opět dostali helmy.

 

 

 

Následoval výstup k hradu Chojnik. Za hodinu cesty do kopce nás hrad odměnil úchvatným výhledem na polskou krajinu.

 

 

 

Po značně lehčí cestě dolů jsme se vypravili k poslední zastávce našeho zájezdu. Tím je krásné polské město Jelenia Góra. Nejdříve jsme si prohlédli Kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova a poté jsme vyrazili na procházku městem.

 

 

 

 

Tím už náš výlet končil a my usnuli v autobuse. Poděkovali jsme třídě E2. za účast a rozloučili jsme se. Zájezd se nám povedl bez komplikací, všechno proběhlo podle plánu a celá naše třída H3. si vyzkoušela průvodcovství. Všichni jsme si výlet moc užili.

Michaela Kolářová, třída H3.
 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev