Trophée Mille – gastronomická soutěž v Remeši

Zobrazeno: 854

Stalo se již tradicí, že každý rok je jedna z gastronomických škol Kraje Vysočina vyzvána k reprezentaci kraje a České republiky na mezinárodní soutěži Trophée Mille v Remeši. V letošním roce Kraj Vysočina reprezentoval dvoučlenný tým žáků Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod.

Matěj Jirgl, žák 3. ročníku oboru vzdělání Kuchař – číšník, připravil slaný chod za použití dvou povinných surovin - kachního prsa a dýně. Hlavní pokrm s názvem "Kachní prsa s vinnou omáčkou obložená pečenou zeleninou, doplněná ricottovými noky a dýňovým pyré" byl výsledkem jeho tříhodinové práce. Porota ocenila především chuť masa připraveného metodou sous-vide.

 

Martina Koumarová, která je úspěšnou absolventkou oboru vzdělání Hotelnictví a nyní je žákyní 1. ročníku oboru vzdělání Cukrář, při přípravě sladkého chodu použila růžový piškot Fossier a suché víno z oblasti Champagne a nazvala ho "Šampaňská čokoládová koule s náplní z piškotů a červeného grapefruitu".
Dezert Martiny Koumarové, která měla na jeho přípravu 3,5 hodiny, vzbudil nadšení porotců svojí originalitou, dokonalým provedením i výbornou chutí. O speciální cenu za sladký pokrm soupeřila se soutěžícím z Tchajwanu, který ji nakonec o cenu připravil.

I když tým z Vysočiny na pomyslné „bedně“ neskončil, v mezinárodní soutěži obstál velmi dobře. Kromě získaných zkušeností z mezinárodní soutěže si žáci odvezli i řadu zážitků z návštěvy Remeše a jejího okolí, ochutnali místní speciality a seznámili se s mladými kuchaři z celého světa.

Za velmi dobrou reprezentací stojí nejen úsilí a dovednosti Martiny a Matěje. Po celou dobu přípravy je vedly a ochotně jim pomáhaly Ing. Mgr. Hana Pertlová, Mgr. Jitka Klubalová a učitelky odborného výcviku. Ve Francii odvedla velký kus práce paní Mgr. Marie Bohuslavová v roli tlumočnice.

Informace o soutěži přinesl také:

a) Havlíčkobrodský deník .......zde

b) Webové stránky Kraje Vysočina  ......zde


Ing. Marie Mrázová
Martina Koumarová

Foto: Jan Skála
 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Maturita

       
 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev