Turnaj v nohejbalu

Zobrazeno: 4585

Ve středu 2. října 2013 bylo na pracovišti Bratříků oficiálně uvedeno do provozu nové víceúčelové sportovní hřiště. Za rekordně krátkou dobu tu vznikl opravdu nádherný sportovní stánek, od jehož vybudování si vedení školy slibuje daleko větší rozvoj pohybových a sportovních aktivit žáků naší školy. Povrch celého hřiště je tvořen vodopropustným, na chůzi velice příjemně působícím tartanem, nechá se zde hrát volejbal, basketbal, malá kopaná, nohejbal, tenis i florbal. Součástí je i běžecká rovinka na 50 m a doskočiště pro skok daleký.

První zátěžovou akcí, která provoz sportovního areálu otestovala, byl turnaj v nohejbalu trojic. Zúčastnilo se ho celkem 6 týmů, přičemž pět z nich bylo tvořeno žáky školy a jedno družstvo nominovali zaměstnanci.

Turnaj zahájil ředitel školy Mgr. Jiří Forman a pak už to vypuklo. Hrálo se ve dvou skupinách A a B systémem každý s každým. Podle umístění ve skupinách následovala 2 semifinálová utkání a nakonec byly sehrány zápasy o konečné umístění v turnaji. Podrobnější informace v následujících pravidlech.

Boje to byly skutečně neúprosné, většinou vyrovnané a napínavé až do samotných závěrů. Ovšem jedno družstvo mělo znatelnou převahu - byl to tým zkušených matadorů = zaměstnanců školy. Přece jenom vyhranost a herní zkušenosti sehrály tentokrát největší roli. A v tomto směru jednoznačně kraloval pan Petr Zikuda - bezesporu nejlepší, ale zároveň i nejstarší hráč celého turnaje. Klobouk dolů před jeho výkonem.

A jak to všechno dopadlo?

 

Všechna mužstva obdržela od ředitele školy dárkové tašky s drobnými upomínkovými předměty a jsou pro ně připraveny podle umístění také diplomy. Turnaj to byl po sportovní stránce vydařený, kladné stránky určitě převážily nad těmi zápornými: hřiště suprové, prostředí skvostné, organizace bezchybná, nasazení a bojovnost všech účastníků maximální. Záporné body lze přisoudit pouze počasí. Sice bylo slunečné, ale v závěru turnaje už poněkud chladné. Stejným přívlastkem lze ovšem charakterizovat i četné přítomné diváky - také poněkud chladní! Věřme, že další sportovní akce v tomto překrásném areálu, které vzejdou už z požadavků a vlastních nápadů našich žáků, budou ještě vydařenější.

Další fotografie z turnaje naleznete v záložce FOTOGALERIE na adrese www.oahshb.cz/cz/turnaj-v-nohejbalu-rijen-2013-1404046360.html

Mgr. Karel Sedlák
přímý účastník turnaje
         

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Maturita

       
 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev