Účast našich žáků v soutěži
"Svačina roku s Rio Mare"

Zobrazeno: 3853

Čtyři studenti Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod (Lukáš Gažák, Nela Pálková, Jiří Macák ze třídy K3. a Tereza Havránková ze třídy C3.K), ukáží své kuchařské umění ve třetím ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Letošní ročník přilákal rekordních 123 mladých kuchařek a kuchařů z 35 středních odborných škol a 11 krajů České republiky. Mladé kuchařské naděje mají za úkol připravit originální, chutnou a rychlou svačinu pro děti, žáky nebo studenty. Jako hlavní surovinu musí použít tuňákové výrobky Rio Mare, které po registraci do soutěže zdarma obdržely od pořadatele soutěže.

„Tuňákové maso obsahuje významné množství minerálů jako fosfor a jód, důležitých vitamínů skupiny B, a je cenným a bohatým zdrojem esenciálních bílkovin. Je ideální jako základní surovina pro přípravu chutných a zdravých svačinek nejen pro děti, ale pro celou rodinu,“ popisuje důvody využití tuňáka v soutěži její odborný garant a předseda odborné poroty Mistr kuchař Vladimír Picka.

Účastníci gastronomické soutěže se utkají o 15 finálových míst. Pořadatel vytvořil dvě na sobě nezávislé poroty, které budou finalisty hodnotit. Odborná porota zasedne ve složení Mistr kuchař Vladimír Picka a šéfkuchař restaurace Auerole a člen představenstva AKC ČR Jiří Král. Druhou porotu obsadí zástupci pořadatele a známá food fotografka a food bloggerka Petra Novotná. Finálové kolo bude uvádět herečka, moderátorka a také kuchařka Markéta Hrubešová.

Soutěž Svačina roku s Rio Mare je dvoukolová. Do 6. listopadu poslali soutěžící pořadateli nafocené pokrmy spolu s kalkulačním listem a technologickým postupem přípravy. Porota posléze vybere do 20. listopadu 15 nejlepších, kteří postoupí do živého finálového kola. Toto finále se uskuteční 8. prosince 2015 v profesionálním gastronomickém studiu Chefparade v Praze. Pro nejúspěšnější soutěžící jsou připraveny velmi zajímavé finanční odměny.

Našim žákům přejeme v soutěži mnoho úspěchů.

Mgr. Hana Pertlová
učitelka odborných gastronomických předmětů


 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita