Úspěch na barmanské soutěži

Zobrazeno: 3840

 

V pondělí 10. prosince se naše škola zúčastnila 2. ročníku soutěže v míchání pivních drinků v Jihlavě. Barmanská soutěž proběhla v rámci soutěže „Mladý módní tvůrce ČR 2012" a pořádala ji  Střední škola obchodu a služeb Jihlava.  Soutěž byla určena žákům středních odborných škol a středních odborných učilišť do 21 let.

Soutěžilo se v těchto kategoriích:

  • módní tvorba
  • účesy a líčení
  • modelování nehtů
  • míchání drinků z nealkoholického piva.

Mladí barmani měli ve stanoveném časovém limitu pěti minut namíchat 5 porcí nápoje, který musel být ozdoben jedlou ozdobou. Porota, složená ze zástupců České barmanské asociace, odborníků z praxe a zástupce jihlavského pivovaru, hodnotila techniku, chuť i celkový dojem z prezentace nápoje. Soutěž byla opravdu náročná a porota velmi přísná. Naše dvě soutěžící - Olga Meruňková a Monika Smiešková ze třídy N2. - si však vedly skutečně skvěle. Obsadily totiž v celkovém pořadí vynikající 2. a 3. místo.

Druhé místo obsadila Olga Meruňková s nápojem, který zvýraznil chuť piva, s názvem „Jim – Beer“. Třetí místo získala Monika Smiešková s nápojem určeným spíše dámám, který se jmenoval „Sladké pokušení" (viz receptury).

 
Obě úspěšné studentky určitě zaslouží velikou pochvalu a poděkování za vzornou reprezentaci školy.

 

Za předmětovou komisi gastronomických předmětů

Mgr. Věra Sobotová

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev