Úspěch na soutěži "O pohár Blanických rytířů"

Zobrazeno: 3318

Ve čtvrtek 8. října 2015 se konal ve Vlašimi již IX. ročník kuchařské a cukrářské soutěže "O pohár Blanických rytířů". Naši školu na této prestižní soutěži reprezentovali v kategorii KUCHAŘ - Jaroslav Kaiser a Josef Coufal ze třídy N2., v kategorii CUKRÁŘ - Lenka Brejšová a Michaela Šulistová ze třídy C2.K. A všichni si vedli skutečně výborně.


Jaroslav Kaiser v soutěžním zadání Teplá kuchyně - jednotlivci připravil v časové limitu 90 minut čtyři porce pokrmu z mletého masa,  hodnotila se organizace práce a technika práce, zručnost, nápaditost, prezentace na talíři, kalkulace výrobku. Výrobek s názvem Roládka z mletého krůtího masa plněná křepelčími vajíčky, doplněná grilovanými žampióny se zeleninovým ratatuille, podlitými šťávou s příchutí bílého vermutu a přílohou bramborové pyré se sýrem chutnal opravdu výborně a porota ho ocenila  ZLATOU MEDAILÍ ZA NEJLEPŠÍ VÝROBEK! 


 

Josef Coufal v soutěžním zadání Sudená kuchyně - jednotlivci měl připravit v časovém limitu 30 minut dvě porce ovocného nebo zeleninového salátu s dresinkem, kritéria hodnocení byla stejná jako u teplé kuchyně. Hodnotící porota, jejímž členem byl předseda Asociace kuchařů a cukrářů České republiky Jiří Eichner a šéfkuchař hotelu Aguapalas Praha Martin Zvara, jeho výrobek s názvem Podzimní salát s chutí exotického ovoce, doplněný dresinkem ze zakysané smetany s příchutí amareta zařadila do BRONZOVÉHO PÁSMA nejlepších výrobků.

 

Lenka Brejšová a Michaela Šulistová v soutěžím zadání Cukrářský výrobek měly zhotovit dort na téma „DOMÁCÍ MAZLÍČEK“ o hmotnosti 1,5 – 2 kg a připravit 4 ks 50g degustační porce. Hlavní dekorační surovinou byla modelovací hmota (marcipán, mléčná hmota, čokoláda). Všichni soutěžící si své dorty přivezli již kompletně hotové. Součástí hodnocení však byla obhajoba výrobku před hodnotící komisí. Dort se děvčatům povedl a porota jej zařadila rovněž do BRONZOVÉHO PÁSMA. 

 

Vlastní soutěž byla pro všechny naše studenty výbornou příležitostí konfrontace jejich odborných dovedností s žáky z jiných škol podobného zaměření. A podle získaných ocenění se nemusí vůbec za nic stydět. Ba právě naopak - předvedli skvělé výkony a výborně reprezentovali naši školu. Za to jim patří velké poděkování a blahopřání k dosaženým úspěchům. Poděkování také náleží Mgr. Věře Sobotové, Mgr. Haně Pertlové a Miriam Neubauerové, které žáky na soutěž kvalitně připravily.
 

Za vedení školy

Ing. Jana Dubnová
zátupkyně ředitele pro ekonomiku a provoz

 

 

O škole

Studium

Projekty

Zřizovatel:  

Nová maturita

 
     
Francouzsky

Nabízíme vzdělání,
které jde s dobou...

chev